Šampinát se letos poprvé nepojede jako seriál, ale jako jednorázový závod. Na konci srpna přivítá elitu čínské město Ping Tang. „Dominik poprvé usiluje o nominaci v kategorii Junior, kde startují jezdci od šestnácti do osmnácti let. Nominace bude známa po mistrovství republiky v Blansku 13. června,“ říká Dominikův otec a trenér Michal Puffer.

Nominační závody na MS určitě prověří Pufferovu výkonnost . „Tratě, kde se jedou, nepatří k jeho nejoblíběnějším“ avizoval trenér. Přesto chce soupeře potrápit a kvalifikovat se na mistrovství světa,“ ujišťuje. Těžké tratě už si Dominik Puffer okusil v Brně při MČR, kde načal novou sezonu čtvrtým místem, a také nedávno při Evropském poháru. Tam obsadil sedmé místo. „Na začátek sezony to byly obrovsky těžké závody. Ale mohu být docela spokojen. Jezdecky jsem zajel výborně, psychicky to bylo horší, ale to se poddá,“ ubezpečuje Dominik Puffer.

„Jsem rád že jsem schopen ty tratě zajet. Daří se mi využít věci, na kterých jsme dřeli v zimní přípravě. Tlak je obrovský. Při délce překážky není moc času na koncentraci před prvkem, který chci použít,“ vysvětluje Puffer, jenž se řadí mezi rychlejší jezdce.