Deník už v pondělníku informoval o nevšedním tipérském úlovku jihočeského fotbalisty Radima Pouzara, který aktivně hraje v rakouském Freistadtu, jako trenér působí v SK Dynamo Č. Budějovice u ligového týmu v kategorii U13.
V nejmenované sázkové kanceláři uhodl celkem devět střelců 40. kola hokejové extraligy. Za třiasedmdesát vsazených korun si na své konto připsal neuvěřitelných 797 711 korun!


Prozradíte, co se objevilo na vašem vítězném tiketu?

Měl jsem vsazeného kombinátora o čtyřech skupinách. V každé byli tři střelci. Od jedné skupiny jsem už bral hned na začátku zápasů. Sice menší obnos, ale bral jsem. Pokud se trefíte, výhry se násobí. Mně se povedlo trefit tři skupiny ze čtyř. Nakonec to vydělalo pěknou částku.

Přiznávám, že úplně přesně tipérské strategii nerozumím, ti, kteří se v sázkových kancelářích objevují, asi vědí, o čem je řeč. Byl jste nervózní?


Samozřejmě.

Z fotbalových zápasů, ať už z aktivní kariéry nebo z role trenéra, jste na adrenalinové zážitky zvyklý?

To sice ano, ale nervózní jsem byl pořádně. Když to gradovalo, tepová frekvence u mě byla někde na rychlostní vytrvalosti (:, a když kladenský Bicek vstřelil rozhodující branku, dlouho jsem se zklidňoval na povinných 120 (:

Kde jste průběh čtyřicátého kola hokejové extraligy sledoval?

U počítače. Sledoval jsem výsledky na internetu. V televizi navíc běžel přímý přenos zápasu Liberec – Zlín.

Zakřičel jste si s chutí góóól?

Zakřičel jsem si, když dal gól Michal Důras. Když vstřelil branku Bicek, už jsem gól nekřičel, ale další radostné výkřiky byly.

Hned jste se vrhl do víru oslav?

Sledovali jsme přenosy s blízkými, okamžitě jsme otevírali šampaňské. Řekl jsem, že od té doby budu milovat všechny Bicky na celém světě. Oslava bude v týdnu určitě ještě pokračovat.

Na jihočeských fotbalových trávnících patříte mezi populární osoby. Nebývá zvykem v podobných situacích zveřejňovat jméno. Počítáte s tím, že bude dost těch, kteří vám artraktivní téměř milionovou výhru přát nebudou?


Sází hodně lidí. Ví se, že je to také mým koníčkem. Občas si prostě zajdu vsadit. Ti, kteří mi to nepřejí, ať si dělají, co chtějí. Je to jejich věc, to si vůbec neberu. Beru to od těch, kteří mi to přejí. Vím dobře, kteří to jsou. Ať si všichni ostatní myslí klidně svoje.

Měl jste úspěšném na tiketu také budějovického střelce?

Měl. Bohužel už jsem ho nestihl live. Přišel jsem z tenisu domů až pozdě, to už byla část zápasu odehraná.

Prozradíte, kdo z jihočeských hokejistů vám v pátek večer „pomohl“ k pozoruhodné výhře?


Až když jsem zapnul počítač, tak tam bylo, že gól dával Jiří Šimánek. Měl jsem na něj vsazeno. Když jsem pak v Buly viděl, jaký gól Vítkovicím dal, řekl jsem si, že ten večer jsem měl opravdu štěstí. Takový gól padne málokdy.

Pohybujete se ve sportovním prostředí. Znáte se se Jiřím Šimánkem?

Osobně ne. Znám ho jen z televize a z Budvar arény.

O své výhře mluvíte otevřeně, už také víte, co s obnosem uděláte?


Dlouho jsem o tom přemýšlel. Celý obnos padne na kategorii U13, kterou trénuju (smích)… To si samozřejmě dělám legraci. S přítelkyní jsme o tom mluvili, s největší pravděpodobností velkou část věnuju na nákup pozemku nebo na výstavbu domu.