Úspěšná sezona vynesla katovického pilota také na sedmé místo v anketě o nejlepšího jihočeského sportovce za rok 2017. „Vyhlášení se mi líbilo. Sešli se na něm sportovci, kteří mají opravdu dobré výsledky. Je hrozně těžké porovnávat různá odvětví. Pořádně se to samozřejmě ani srovnat nedá. Sedmé místo beru. V anketě určitě. Není to závod. Tam by se mi to asi nelíbilo,“ usměje se.

V desítce nejlepších jihočeských sportovců se Častoral objevil už podruhé. „Na vyhlášení jsem ale byl poprvé, protože poprvé jsem měl nějaké jiné povinnosti a zastupoval mě otec. Tentokrát to bylo v pohodě. Hlavně proto, že se vyhlašovalo v týdnu. Jinak víkendy jsem měl docela zabrané, protože jsem vyhrál dost šampionátů,“ naznačuje, že má za sebou povedený rok.

Vyhrál totiž, co se dalo. „Byla to sezona snů,“ spokojeně přikývne. „Až na posledním závodě na Slovensku jsem měl technické problémy, ale tam už o nic nešlo. Jinak jsem vyhrál všechny závody i šampionáty, kterých jsem se zúčastnil,“ chválí si. „Konkurence ale zrychluje a musíme se dobře připravit na další sezonu. A to je dobře, protože čím více je dobrý jezdců, tím se vždycky zvyšuje prestiž jednotlivých seriálů a také nás to žene dopředu.“

S účastí v mistrovství světa ani v letošním roce nepočítá. „Ze světového šampionátu se stala jedna velká show. Trošku mě to mrzí, protože se z toho vytratil sportovní duch. Ve světě je stanoveno hrozně moc podmínek. Pneumatiky, benzin i řídící jednotky vždy pouze od jednoho dodavatele. To je u aut docela problém, protože třeba řídících jednotek je velké množství a každý si do auta dělá svou podle toho, co jeho mechanik umí nejlépe naladit. Od letoška je pro mistrovství světa jen jeden dodavatel, jehož jméno jsem nikdy neslyšel. Už jenom z tohoto důvodu se v mistrovství světa vůbec neobjevím, protože je to extrémně drahá záležitost. Do šampionátu vstoupily tovární týmy, kterým soukromník nemůže nikdy stačit,“ zdůrazní.