Startovní listina slibuje skvělou podívanou. Na tratích jedné z nejoblíbenějších domácích soutěží se setkáme s jejím osminásobným vítězem Janem Kopeckým, ale i jeho mladšími soupeři Erikem Caisem, Dominikem Stříteským či Adamem Březíkem, kteří letos vesměs pilotují stejnou techniku jako Východočech – tedy vůz Škoda Fabia RS Rally2. Na start se ale samozřejmě postaví také mnoho závodníků se slabšími vozy, oblíbeným kořením soutěže bývá klání historických vozů, kde například svůj nově postavený vůz Škoda Favorit představí extovární pilot Vladimír Berger.

Oči místních fanoušků se ale budou ještě silněji upírat k dalšímu bývalému škodovákovi Jindřichu Štolfovi, který bude v barvách pořadatelského týmu ČK motorsport chtít bojovat o nejpřednější příčky se silným Fordem Escort RS1600.

Martin Krč vyhrál v Pacově hlavní závod třídy MX1.
Na krajském přeboru v motokrosu v Pacově byla rekordní účast, vyhrál Martin Krč

„Těšíme se na všechny závodníky, ale i fanoušky,“ říká hlavní pořadatel Pavel Kacerovský, který popisuje, co o třetím květnovém víkendu účastníky čeká: „Koncepce soutěže vychází z minulých ročníků, předpokládáme tedy, že velkým diváckým tahákem bude opět Výstaviště v Českých Budějovicích. Tam bude centrum soutěže, v jeho prostorách se budou konat i tři rychlostní zkoušky a ještě před nimi také páteční shakedown. Závodit ale samozřejmě budeme především na tzv. klasických erzetách, vždyť posádky čeká téměř 170 km, na kterých se jim bude měřit čas. Myslím, že se mají všichni nač těšit, opět jsme pro soutěžní jezdce připravili taktéž zážitek v podobě průjezdu historickým centrem města Český Krumlov. Bude je tam čekat průjezdní kontrola, závodníci navíc budou jedni z prvních, kteří projedou po nově zrekonstruovaném Lazebnickém mostě přímo pod zámkem.“

51. Rallye Český Krumlov je i letos zařazena do národního šampionátu soudobých i historických soutěžních vozů, opět také do mezinárodního seriálu FIA European Rally Trophy, kterou loni ovládl náš René Dohnal, jenž bude taktéž na startu. Znovu se bude v cíli klání vyhodnocovat i přeshraniční Regional Rallye Cupu pro dvojice, které startovaly už při lednové rakouské Jännerrallye.

Pestrý víkend doplní oblíbená neměřená Rallye Legendy Show, které se znovu zúčastní s velmi atraktivními vozy členové klubu Slowly Sideways, přislíben je i start italských jezdců se zajímavou technikou. Informace o soutěži jsou postupně zveřejňovány na oficiálních webových stránkách www.rallyekrumlov.cz.