Předčasně skončila Středoevropská rallye pro jednu z hvězd, finského továrního pilota Hyundaie Esapekku Lappiho, průběžně šestého muže pořadí šampionátu. Stopku mu vystavila havárie v páteční páté rychlostní zkoušce.

„Pravým zadním kolem jsme narazili do stromu, pak levým předním do dalšího a roztočili jsme se,“ popisoval svůj karambol pro web DirtFish.

Dvaatřicetiletý pilot má letos na karamboly smůlu. Nedokončil tři závody, včetně posledního podniku v Chile. Tentokrát však asi kroutil hlavou, kde že to nezodpovědní fanoušci stáli. „Byla to rychlá, ale poměrně krátká zatáčka. Jakmile jsem se dotkl brzdového pedálu, tak jsem začal klouzat a vylétl jsem ze silnice,“ uvedl pilot Hyundaie.

Zdroj: Youtube

Pořadí po 5. RZ: 1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 39:05,3, 2. Evans, Scott (Brit./Toyota Yaris) -29,2, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -30,1, 4. Tänak, Järveoja (Est./Ford Puma) -43,8, 5. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris) -1:17,5, 6. Suninen, Markkula (Fin./Hyundai i20) -1:23,4, …11. Cais, Trunkát (ČR/Škoda Fabia RS) -3:41,3.