Loňský mistr republiky ve sprintech ve třídě N1 pro letošní sezony vyměnil své sportovní náčiní. „Peugeotu skončila homologace, takže jsme se ohlíželi po něčem novém. Třída N2 byla finančně zhruba stejně nákladná jako N1, proto padla volba právě na Hondu,“ vysvětluje Jinderle. „Je tam větší konkurence a všechno se odehrává v podstatně větších rychlostech.“

Zásluhou celého týmu a nemalých finančních prostředků se podařilo dát vůz dohromady a spolu se spolujezdcem Pavlem Kacerovským se Jinderle poprvé představil na nedávné Rallye Šumava. „Také letos jsou pro nás prioritou sprinty a Rallye Český Krumlov. Na Šumavě jsme chtěli hlavně otestovat nové auto,“ říká Jinderle.

Všechno však neběželo podle plánu. „Objeli jsme Činovský okruh a pak nám vinou několika havárií rušili jednu erzetu za druhou. V sedmé rychlostní zkoušce nám praskl kloub poloosy. Auto se přes noc podařilo dát dohromady a druhý den jsme jeli bez nároku na body. Docela se nám dařilo, vyhráli jsme ve třídě dvě erzety a naše účast splnila svůj účel,“ tvrdí.

Úvodní mistrovský sprint ve Vyškově Jinderle vynechal. „Obě soutěže šly moc rychle po sobě. Časově to bylo příliš náročné. Člověk musí také chodit do práce a něčím se živit,“ nabízí zcela pragmatické vysvětlení. „Dalším důvodem byly samozřejmě finance.“

V domácím šampionátu se dva nejhorší výsledky škrtají, takže neúčast ve Vyškově nebyla pro čtyřicetiletého pilota zase až tak bolestná.
Nyní už se Jinderle plně koncentruje na Krumlov, který je jeho oblíbenou soutěží, ale také se mu tam tradičně nedaří. „Krumlov je pro nás zakletý. Před třema roky jsem skončil v kotrmelcích a v dalších letech přišly technické závady, takže jsem dojížděl silou vůle. Pokud technika vydrží, tak bychom chtěli ve třídě uspět co nejlépe. V každém případě budeme závodit úplně naplno,“ ujišťuje.

Jinderleho stálý spolujezdec Pavel Kacerovský usedne tentokrát vedle Stráského do Škody 130 v kategorii historiků, proto angažoval jako navigátorku Marcelu Dolečkovou z Hradce Králové. „Loni získala v této třídě titul ve sprintech, takže snad nám to bude klapat,“ věří.

Součastí soutěže bude stejně jako loni divácká supererzeta na českobudějovickém Výstavišti. „Určitě je to dobré pro propagaci rallye a přitáhne to v centru města diváky, ale já tyto záležitosti nemiluji. Je to vložka, na které se dá hodně ztratit, ale málo získat,“ tvrdí.

Z Jihočechů se kromě Jinderleho představí v mistrovství republiky ještě Kundrát (č. 31), Trojan (46), Hlach (62), Stejskal (77) a Koupal (78).
Program soutěže začne už zítra testovací rychlostní zkouškou v Přídolí (14.30 – 17.30) a technickými přejímkami v Dolním Třeboníně (18 – 23). Od 19 hodin pak bude probíhat představení vybraných posádek na nádvoří pivovaru Eggenberg v Č. Krumlově.

V pátek odstartuje první etapa v 16.30 v Jelení zahradě v Č. Krumlově. Pořad pátečních rychlostních zkoušek: RZ 1 Dobrné I (16.57), RZ 2 Zátoň I (17.16), RZ 3 Sv. Jan I (17.55), RZ 4 Výstaviště Č. Budějovice (18.48), servis v Č. Budějovicích (19.25), RZ 5 Dobrné II (20.27), RZ 6 Zátoň II (20.46), RZ 7 Sv. Jan II (21.25), servis v Č. Budějovicích (22.15), cíl I. etapy ve 23.00 v Č. Budějovicích.

Druhá etapa startuje v sobotu v 7.30 na Výstavišti v Č. Budějovicích, kde bude také v 7.50 první servis. Rychlostní zkoušky: RZ 8 Kohout I (8.31), RZ 9 Malonty I (9.23), RZ 10 Slavkov I (10.35), RZ 11 (Výstaviště Č. Budějovice (11.33), servis v Českých Budějovicích (12.20), RZ 12 Kohout II (13.21), RZ 13 Malonty II (14.13), RZ 14 Slavkov II (15.25), servis v Kájově (15.46), cíl druhé etapy v 16.14 v Českém Krumlově v Jelení zahradě, kde také ve 20 hodin proběhne slavnostní vyhlášení výsledků.