Domů do Písku se vrátila po dlouhých čtrnácti letech. „Ve Francii jsem skončila nadobro. Přítel žije v Písku a už jsem cítila, že se chci vrátit domů. Taky se budu v létě vdávat. Chci založit rodinu, a to je hlavní důvod mého návratu," potvrzuje Barbora Raníková svůj definitivní návrat domů.
Před sebou má ale ještě poslední dva zápasy kvalifikace na mistrovství Evropy ve Švédsku. Ty reprezentantky odehrají dnes v Itálii a v sobotu doma s Ukrajinou. „Chtěla bych se rozloučit výhrou a postupem na šampionát. Jsme blízko," těší se na reprezentační derniéru opora národního týmu.
Reprezentační brankářka se připravuje v píseckém klubu a zároveň se věnuje mladým gólmankám. „Jsem ráda, že mi klub umožnil udržovat se v kondici. Poradím přitom holkám, kde mají rezervy a co by se dalo zlepšit," pochvaluje si spolupráci zkušená brankářka.
Že se ještě v budoucnu vrátí mezi tři tyče, nyní neuvažuje. „Někdy možná, teď je ale pro mě prioritou rodina," říká Raníková.
Věří, že klub vychová ještě spoustu kvalitních hráček, které se prosadí ve světě. „V Písku se dobře pracuje s mládeží. Jsou zde kvalitní trenéři, kteří mají holkám co dát," je přesvědčena Barbora Raníková.