Co v tomto čase dělá rodinný tým Záhrobských?
Jsme ve fázi, kdy připravujeme příští sezonu. Rozhoduje se, jaké budeme mít podmínky, ale také s jakými lidmi budeme trénovat a jakým způsobem.

Doba, kdy Šárka netrénuje, asi netrvá dlouho.
Ne, příprava začíná pro Šárku příští týden. Petr má ještě dovolenou, protože končil déle, takže má před sebou ještě tři týdny volna. Pojede někam na dovolenou, začne zhruba o tři týdny později.

Příští sezona bude olympijská. Dá se říct, že příprava směřuje k olympiádě ve Vancouveru?
Víte, ona olympiáda je pro nás dobrá, ale specializovat se na olympiádu v přípravě nemůžeme, protože to je jeden závod a my nevíme, jaké tam budou podmínky. Takže se musíme připravit na celou sezonu, na tři čtyři měsíce. S tím, že olympiáda přijde – a my chceme být v dobré kondici a pohodě. Zatím je vše v pořádku, nemáme problémy.

Tým po těch úspěších Šárky funguje pořád stejně, nebo se rozrůstá?
Pomalu se rozrůstá, i když všichni hovoří o krizi.

Pocítili jste ji už na vlastní kůži?
Zatím ještě ne, ale určitým způsobem se jistě projeví. V něčem budou podmínky skromnější, tvrdší, tak uvidíme, jak se vše bude odvíjet. Zatím díky tomu, že máme v Čechách dominantní pozici v tomhle sportu, jsme krizi nepocítili. I díky medializaci, kdy Šárka v zimní sezoně je třikrát čtyřikrát do týdne v tisku, něco se píše i o Petrovi. To je pro nás dobré. Síla reklamy je veliká, takže si partnery udržíme.

Medaile ze světových šampionátů a další úspěchy, to je ve sportu asi nejlepší lék na krizi, ne?
Přesně tak. Dobrá výkonnost, medaile, úspěchy. A hlavně, co já preferuji, to je naprostá serióznost k partnerům, plnění dohodnutých podmínek. Nikdo se s námi nerozchází kvůli tomu, že bychom nesplnili, na čem se dohodneme. Naopak. Tyto věci já si hlídám a jsou z naší strany stoprocentně plněny!

V Budějovicích jste navštívili pobočku firmy, která vám dodává lyže. Vybírala si tu Šárka Záhrobská typ, s nímž pojede příští na příští sezonu?
Ne, ne. Byla to komerční návštěva v továrně, kde se lyže vyrábějí. Jde o partnerskou spolupráci, kdy oni pomáhají nám, my zase jim. Udělali jsme tu akci pro lidi, spolupráce je vzájemná a docela funguje, takže občas do Budějovic přijedeme. Je tu česká továrna s českými lidmi a alpské lyžování v Rakousku i Čechách dnes drží tenhle průmysl nad vodou. My jsme Češi, my jsme se prosadili v Česku, kde se nám nedávali šance, a tady se dnes nevyrábějí jen lyže, ale přesunula se sem z Rakouska i výroba vázání. A to je dobře.