Volejbalový trenér René Dvořák v Jihostroji České Budějovice definitivně skončil. V klubu úspěšně pracoval jako hráči i trenér. V posledních šesti sezonách přivedl tým ke dvěma titulům a třem výhrám v Českém poháru.

Původně zamýšlená dohoda o jeho přesunu k mládeži českobudějovického klubu se neuskuteční.

"V klubu končím," potvrdil.

René Dvořák
Razantní řešení. René Dvořák už není trenérem Jihostroje

Podle Dvořáka je letos v extralize šestice týmů, které svedou boj o postup do semifinále. Prakticky okamžitě po svém odvolání Dvořák vyjádřil přesvědčení, že mezi špičku extraligy i dál bude patřit Jihostroj. "Karlovarsko, Liberec, Lvi Praha, Jihostroj, Odolena Voda a Kladno. Možná někoho bude trápit Zlín, až pak je trochu mezera, pak jsou v extralize kluby, kde hrají mladší volejbalisté, ti si drží výkonnost v určitých fázích zápasu, v koncovkách jim ale chybějí zkušenosti."

Dvořák o svém dalším působení nemá jasno. "Sezona je rozjetá, trenérské posty jsou obsazené, není to pro mě jednoduchá situace. Může se stát, že u volejbalu vůbec dál pokračovat nebudu."

Z kanceláře manažera Jihostroje České Budějovice Roberta Mifky míří směrem k Dvořákovi poděkování: "Díky, trenére, za odvedenou práci v našem klubu."