Svou kvalitu potvrdili i v neděli v Jiníně, kde se jel čtvrtý závod mezinárodního mistrovství republiky. První jízdu vyhráli a ve druhé dojeli těsně druzí za svými největšími domácími soupeři bratry Čermákovými. Ti se sice díky tomu stali celkovými vítězi závodu v Jiníně, ale v průběžné klasifikaci šampionátu zůstávají na čele nadále Rozehnalové s pohodovým náskokem devětadvaceti bodů.

Nedělní závod nabídl dramatickou podívanou. Do první jízdy totiž nevypálila nejlépe ani jedna z favorizovaných sourozeneckých dvojic, ale překvapivě Černý s Březinou. A na několik kol doslova uzavřeli rychlejším soupeřům cestu vpřed. „Bylo to docela dramatické. Lukáš Černý nás trochu brzdil a zezadu na nás tlačili Čermákové. Po dešti bylo na trati hodně bláta, vyjetá byla jen jedna vyschlá kolej, a když se vyjelo mimo ni, tak nebyla moc velká šance na předjetí. Bylo to trošku komplikované. Lukáše jsme nakonec předjeli v pravé zatáčce hned za cílem,“ vrací se pětatřicetiletý pilot Václav Rozehnal k dramatickým momentům po startu první jízdy.

Jak byl pro českou posádku číslo jedna složitý začátek závodu, tak ten zbytek byl až nečekaně jednoduchý. Čermákům se rychle vzdálili a v pohodě dojeli do cíle s velkým náskokem jako první. „Až nás překvapilo, že to bylo tak hladké. Čekali jsme, že s nimi budeme závodit až do konce. Nevím, co se jim přihodilo,“ pokrčí rameny. S první jízdou jsme určitě spokojeni,“ dodal. „Nějaké chybičky tam byly, ale s průběhem a výsledkem jízdy spokojeni určitě jsme.“

Druhá jízda měla prakticky identický průběh. Nejlépe odstartoval opět Černý a až za ním Rozehnalové s Čermáky. Vítězná posádka z moravských Troubelic šla opět do vedení, ale tentokrát bratry Čermákovy za svými zády neudržela a cílem projela s minimální ztrátou až druhá.

Přes tuto porážku mají Rozehnalové jednoznačně našlápnuto ke svému již desátému titulu mistrů republiky. Osm let v řadě nikoho jiného na domácí trůn nepustili. Motivaci vyhrávat doma jim to však neubírá. „Motivace je pořád velká. Už jenom kvůli sponzorům a vyhrávat chce každý. Navíc souboje s Čermákovými mají svou kvalitu a je to pořádná honička. Vždyť loni skončili desátí v mistrovství světa. Je to kvalitní posádka a souboje s nimi jsou pro nás rozhodně přínosné,“ s respektem hovoří o největších soupeřích na domácím sajdkárkrosovém poli.

Duely dvou sourozeneckých párů také výrazně zvýšily atraktivitu českého mistrovství. „Určitě je dobře, že Čermákové takhle jezdí. Dřív jsme závodili s Jardou Křížem nebo Mírou Knötigem, ale je fakt, že jsme vyhrávali dost jasně. S Čermákovými jsme si vzájemně přínosem,“ souhlasí.

Domácí šampionát se do Jinína vrátil po několika letech a byl to návrat vydařený. Přestože počasí příliš nepřálo, závod byl po všech stránkách povedený. Snad jen diváků mohlo být více. „Závod byl perfektně připravený a vzhledem k počasí byla i trať ve velmi dobrém stavu,“ pochválil Václav Rozehnal pořadatele z Off Road klubu v Jiníně.

Zatímco v mistrovství republiky Rozehnalové nadále vládnou, ve světovém šampionátu to letos není ono. Po pátém, sedmém a šestém místě v posledních letech jsou momentálně až na šestnácté příčce průběžné klasifikace. „Doplatili jsme na technické závady, kterým se dalo jen těžko předejít. Byla to i trochu smůla. Věříme, že už je to za námi a půjdeme zase nahoru,“ přejí si.

Cílem pro zbytek sezony je návrat do první desítky. „Odjeté jsou čtyři závody a čeká nás jich ještě deset. Dohnat se to ještě určitě dá,“ je zkušený jezdec přesvědčen.