V červnu absolvovaly oba klubové dorosty BSK ČB kvalifikaci o extraligu. Jak dopadly?
Starším, kteří hráli v Plzni, postup utekl. Ostravskému Gymnáziu Ladnov podlehli o šest bodů. Ze čtyř družstev ve skupině postupovala dvě, my byli třetí. U mladších dorostenců jsme tušili, že nemáme až tak velkou šanci extraligu vybojovat. Takže starší dorost do extraligy nepostoupil a mladší ji v kvalifikaci neudržel.


Platí, že dvacítka bude hrát pod hlavičkou Tábora, kde vznikne společný tým?
N a začátku prázdnin o tom s panem Balounem budeme jednat. Třetí liga mužů by se měla hrát v Českých Budějovicích, dvacítka v Táboře, osmnáctka a šestnácka v Budějovicích.


Klub přišel o extraligu. Co to pro vás znamená?
V danou chvíli dost velký problém. Budeme muset vysvětlovat situaci kvůli sportovnímu centru mládeže a čekat, jestli nám zůstane, nebo nám ho seberou. Věříme, že dostaneme roční výjimku. Momentálně se musíme soustředit na to, abychom našim talentovaným hráčům, kteří na to mají, umožnili hrát extraligu jinde. S tím, že by hráli domácí zápasy s námi. Také se pokusíme sehnat posily. A příští rok se pokusíme v kvalifikaci vybojovat extraligu nazpátek.


Co je z hlediska soutěží podmínkou pro fungování SCM?
Alespoň jedna extraliga.


Po kolika letech v Budějovicích chybí?
Po sedmi, osmi? Nejdříve jsme ji hráli s mladším dorostem, po nás postoupil i pan Augustin se starším. Od party kolem Ondry Procházky se u nás extraliga hrála nepřetržitě, dorost nikdy nespadl.


Je to smutné, ale je to sport, je to život a nezbývá, než se poučit a pokusit se neopakovat staré chyby. Co se týká malých dětí, musíme budovat to, co jsme budovali dřív, zase začít odspodu. A neudělat zase stejnou chybu, že nějaký ročník zanedbáme. V době největší slávy jsme se věnovali mužům a nesoustředili se na další. Děti nějak fungovaly. Ale „nějak“ – a to právě byla ta chyba.