Jedny závody pro děti i dospělé? Ano! V sobotu 13. dubna odstartuje na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích běžecký seriál Česká pojišťovna Mizuno RunTour, který si rozhodně zaslouží přídomek rodinný. Přináší totiž nejen dětské závody, ale i rodičům důležitý benefit: hlídání dětí. Dospělí si tak mohou v klidu zazávodit a mít jistotu, že je o jejich ratolesti postaráno.
Dětské závody, které k RunTour neodmyslitelně patří, se pro letošek dočkaly výrazných změn. Nejmenší děti do 6 let nově poběží pět set metrů, zatímco ty starší do patnácti stejně jako loni kilometrovou trať. Navíc byl rozšířen počet kategorií, aby byly výkony srovnatelné – samostatně tak budou hodnoceny děti do 10 let a nad tuto hranici. Dospělí si mohou zaběhnout pět či deset kilometrů.
RunTour myslí na děti a jejich rodiče také v samotném zázemí, kde bude na všech závodech připravena velká dětská zóna partnera seriálu Nestlé. K dispozici budou společenské hry, kreslení či házení na koš. Odborný personál rovněž pohlídá děti v době, kdy budou rodiče na trati.
Podobně jako v roce 2012 letos děti poběží zdarma – podmínkou je však včasná online registrace na webových stránkách www.run-tour.cz. Při přihlášení na místě je start zpoplatněn částkou 50 Kč, která však bude celá věnována na charitativní účely a bude využita na rozvoj dětského kardiocentra FN Motol.
„V RunTour chceme s nadsázkou zvednout Česko z gauče, u dětských závodů máme pak ambici zvednout děti od počítačů," vysvětluje Milan Beneš, ředitel seriálu. „Proto jsme se rozhodli dát závodům pro malé běžce větší prostor a zároveň je zatraktivnit, takže jsme připravili hravá startovní čísla či zajímavý balíček pro každého účastníka. Věřím, že rodiče potěší novinka v podobě hlídání dětí. Otázka, co s dětmi, když jsou rodiče na trati, totiž patřila v minulém roce mezi ty nejčastější."
V roce 2012 se do celého seriálu zapojila tisícovka dětí, letos chtějí pořadatelé dosáhnout na dvojnásobný počet.