"Dokonalé prostředí pro triatlonové závody, které nabízí rybník Mrhal a okolí, bylo svědkem dalšího povedeného závodu Jihočeského poháru v triatlonu. Pohoda a příjemná atmosféra vtáhly do závodu i diváky, kteří si na pláži užívali slunečné sobotní odpoledne," popisuje atmosféru Miroslav Lorenc.

Pořadatelé závodu Karel Strolený a starosta obce Jivno Pavel Hochvit připravili dokonale všechny triatlonové disciplíny: plavání 750 m, kolo MTB 16 km a běh 5 km.

Závodu se zúčastnili i reprezentanti ČR v silničním triatlonu , kteří startovali za TT Tábor Robert Kostlán a David Korous. "Měli ale neuvěřitelnou smůlu a závod díky technickým problémům nedokončili."

Po plavání právě Korous vybíhal z vody jako první a dal se čekat kvalitní souboj ve třech okruzích na horském kole. "Davida zradila technika," uvedl Lorenc. A tak přišla na řadu zkušená jízda H. Hrona (Šutri Prachatice). "V prvním kole Honza stáhl ztrátu z plavání a ve druhém a třetím kole navyšoval svůj náskok, který v běhu potvrdil a stal se absolutním vítězem. Druhým v pořadí byl Martin Korous (TT Tábor). "Až na běhu ve druhém kole předběhl mladého závodníka Davida Lezskowa ze Šutri Prachatice." Mezi ženami si nejlépe vedla Natálie Brlicová (BH Triatlon ČB), na druhém místě skončila Šárka Grabmüllerová (BH Triatlon ČB) a třetí místo obsadila Jaroslava Hlínová (TT Tálín). Další závod JČP se uskuteční 8.8. a 9.8. na Podroužku u Netolic, pořadatelem bude TriSK České Budějovice.