V tabulce zatím odskočila konkurenci silná vedoucí čtyřka: Písek, Veselí, Český Krumlov a David servis. Zbytek startovního pole bojuje o čtyři postupová místa. Výhra Hluboké nad Božeticemi (5:4), soupeřem ze dna tabulky, byla tudíž pro Rytíře povinná. Trenér Milan Nedoma souhlasí: „Pokud chceme postoupit do play off, musíme takové soupeře porážet."

Spokojen může být s tím, že tři body zůstaly pod zámkem. Nespokojen s tím, jak si jeho tým zkomplikoval cestu k vítězství v duelu, ve kterém vedl po první části 2:0. „První třetina byla dobrá, třetí taky, ale ta druhá… Začátek druhé třetiny byl katastrofální!" kroutí hlavou Milan Nedoma. Mrzí ho, že ačkoli do té doby jeho tým na ledě diktoval tempo, v nástupu do druhé třetiny nechal soupeře během tří minut vyrovnat! „A pak už všechno bylo jinak," naznačuje, že Hluboká musela proti poslednímu týmu tabulky vytáhnout všechny zbraně. „Měli jsme navrch, ale jakmile jsme Božetice ve druhé části pustili do hry, byly nepříjemné," přiznává trenér Rytířů.

Ač to zní jako klišé, ve vyrovnané krajské lize se nesmí nikdo podcenit. „To v žádném případě!" souhlasí bezezbytku kouč Nedoma s tím, že pořadí v tabulce se beztak může ještě pořádně promíchat. A kdo je teď s minimální ztrátou poslední, poslední skončit nemusí… „Ve hře je ještě hodně bodů." Hluboká nad Vltavou má navíc k dobru odložené derby s David servisem. „Je dobře, že se držíme na postupových místech pro play off," kvituje Milan Nedoma.