Jihočech potvrdil, že ve své skupině nadále patří mezi nejlepší. A to se mezi stolními tenisty proslavil už v roce 2000, kdy dosáhl v Sydney na paralympijské zlato.   

Velje přivítalo 289 hráčů ze třiceti evropských států. Ivan Karabec byl ve skupině postižení SM 10 nasazen jako turnajová čtyřka a základní skupinu bez problémů vyhrál. „Radoviče z Černé Hory a Itala Corduou jsem porazil shodně 3:0 na sety. Boje ve skupině jsem završil vítězstvím 3:1 nad pátým hráčem Evropy, Španělem Cardonou," líčí hráč Havířova hladkou cestu turnajem.

Jako vítěz skupiny čekal, koho mu přidělí čtvrtfinálový los. „Narazil jsem na Angličana Daybela, s nímž jsem v posledních dvou vzájemných zápasech prohrál, ale tady jsem si věřil. V dobré formě jsem zvítězil 3:1, a bronz tak byl jistý," spolehlivě splnil Ivan Karabec i tentokrát svou medailovou normu.

A mohl si ještě polepšit, kdyby na něj v semifinále nečekala světová jednička Polák Chojnowski, paralympijský vítěz z Londýna. Jihočech podlehl 0:3, ale vzdoroval víc, než napovídá výsledek. „V první a druhé sadě jsme měli vždy stav 10:10, ale bohužel jsem obě sady v koncovce prohrál 10:12, což rozhodlo," mohou Karabce mrzet nedotažené koncovky setů.

Bronzová medaile z Velje svědčí o jeho dobré formě. Také v barvách Baníku Havířov B v letošní I. lize ještě Ivan Karabec nenašel přemožitele. Mistrovství Evropy potvrdilo, že příprava na Rio de Janeiro se ubírá správným směrem – a to je hlavní. „Jsem spokojen, vše směřuji k paralympiádě, na které už mám účast jistou. Teď se jen soustředit a udržet se na světovém žebříčku do čtvrtého místa, abych v Riu nenarazil hned ve čtvrtfinále na ty nejlepší hráče," objasnil Karabec Deníku motivaci.

V dějišti ME Jihočech zůstane až do neděle, kdy šampionát končí. S Danielem Horutem se zapojil do turnaje v deblu, ale soutěž bere jen jako doplněk. „Tady šance nemáme," vyhodnotil Ivan Karabec. „V neděli v 19:25 odlétáme do Prahy," těší se domů účastník pěti paralympiád.