Krutou porážku si z jeho palubovky přivezli házenkáři Jiskry Třeboň v neděli večer. Místo toho, aby získali ještě větší náskok před pronásledovateli z poslední čtyřky, kteří budou s jihočeským celkem bojovat o osmé postupové místo do play off, tak darovali body otloukánkovi ligy.

Utkání ve Frýdku začalo pro jihočeskou skvadru katastrofálně. Úvodní minuty vůbec nezvládla a brzy prohrávala už vysokým rozdílem (1:5, 4:14). „Začátek zápasu byla úplná katastrofa, z naší strany úplná nemohoucnost,“ říká hrající trenér Třeboně Vladislav Jordák, jenž po kruté porážce neměl vůbec dobrou náladu.

„Dělali jsme zbytečné chyby, nedařilo se nám v obraně, nic nefungovalo tak, jak má. Pro tento výkon se těžko hledají omluvy,“ pokračuje. Jediný Robert Kotlaba podle jeho slov snese přísnější měřítko v hodnocení zápasu.

Že by přišlo uspokojení po úspěšném vyřazení Dukly Praha ve čtvrtfinále Českého poháru, si však Jordák nemyslí. „Nevyšel nám začátek, od toho se odvíjel celý zápas. Už jsme se nedokázali vrátit zpátky do hry.“

Na vině jsou ale také zranění. „Přišli jsme o oba třeboňské brankáře, zranili se nám. Navíc Martin Loskot, jeden z pilířů našeho týmu, už druhý zápas hraje se zraněným zápěstím,“ informuje. „Jakmile není základní šestka v pořádku, jsme docela limitováni,“ dodává kouč.

V dalším kole Zubr extraligy zamíří jihočeský celek do Hranic. Ani tam však nemůže moc počítat s nějakým bodovým ziskem. „I když jsme s nimi doma uhráli remízu, pro nás je to velice těžký soupeř. Nepamatuji si, kdy jsme u nich naposledy uhráli nějaké body my,“ marně šátrá v paměti.

Do hry tak proti favoritovi vyšle tentokrát i ty hráče, kteří si letos ještě moc nezahráli. „Potřebujeme, aby hráli všichni,“ říká Jordák.

 Frýdek-Místek - Jiskra Třeboň 37:24 (16:11)
Nejlepší střelci: Holbein 8, Hojník 6, Dyba 5, Meca 5 – Brchaň 5, Mošovský 5, Kotlaba 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/0, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Kondělka, Kondělka, diváků: 315.