Šachový festival vzbudil zájem i v zahraničí. Velmi detailně se mu věnovaly především odborné noviny, časopisy a severy.
Na stránkách ChessBase vyšlo postupně 6 článků. „Poslední převzaly i další servery.“ Přitom se pisatelé článků zeširoka rozepsali nejen přímo o probíhajících partiích, ale třeba i o historii Českých Budějovic a o dalších místech Jihočeského kraje. „Zajímavé jsou dva články přímého účastníka z Rakouska, kde chválí jihočeskou krajinu a mladé české šachisty. Trefně poznamenal, že když hraje s mladým českým šachistou, není důležité jeho Elo, ale jakmile jeho rok narození začíná číslicí 2, čekají soupeře problémy.“
Články vycházely také serverech německých klubů, jejichž ambiciozní členové se rovněž festivalu zúčastnili. Informace o festivalu poskytoval server www.schach.com.
Jednotlivé turnaje zaznamenala odborná veřejnost i v Maďarsku. „On- line přenosy sledoval celý svět, protože technologie elektronických šachovnic to umožňuje, přitom výše zmíněné servery mají více než sto milionů registrovaných uživatelů,“ dodal ředitel Šachového festivalu Jiří Havlíček.