Nejlépe si z nich vedla v kat. dívek do 14 let Lucie Glaserová (III.VT), ačkoliv začátek tomu nenasvědčoval: nejprve po matném výkonu podlehla Špererové z K.Varů (ELO 1526), po několika chybách v závěru druhé partie si připsala opět nulu s Tomečkovou z Postoupek (1320), ale na nohy ji postavil volný los ve 3. kole, kterým získala bez boje první bod (hráček byl lichý počet).


Pak se jí podařilo v útočném stylu – ne však bez chyb – rychle porazit Slívovou z Havířova (III.VT) a v 5. kole s Malou ze Žamberka (1399) se na ni v závěru usmálo štěstí, když z remizové dámské chybně přešla do prohrané pěšcové koncovky, ale soupeřka přehlédla možnost výhry a spokojila se s remízou.


To Glaserové (na snímku) dodalo elán k dalšímu boji a po aktivní hře postupně přehrála K. Pokornou z Tábora (1257). V 7.kole jí nabídla velkou šanci Palková z Plzně (1610) přehlédnutím kvality, ale Lucka uplatňovala svou převahu tak zdlouhavě, až se dostala do časové tísně a boj skončil remízou. Rovněž v 8. kole proti Šimurdové z Říčan (1450) mohla v koncovce získat vyhranou pozici, jenže zase jen remizovala. Výborným výkonem v závěru, kdy důslednou nátlakovou hrou zničila Novotnou z K.Varů (1484), se ziskem 5,5 z 9 při ELO-výkonu kolem 1450 probojovala na velmi pěkné 9.místo z 21 hráček, což je zatím jejím nejlepším výsledkem na mistrovství ČR.

Chlapci nenavázali

Zdánlivě mnoho nadějí si nemohl dělat v kategorii chlapců do 16 let až 21.nasazený a v mistrovství ČR úplný nováček Pavel Hess (1751), ten se však mnohem zkušenějších soupeřů nezalekl a hned v 1. kole s Pahoreckým z Č. Krumlova (1996) po úspěšné obraně vyhrál v koncovce. Pak sice ve střední hře podlehl jednomu z favoritů Svobodovi z Oazy Praha (2099), ale ve 3. kole bezpečně remizoval s Bednářem (1919). Ve 4. kole proti Konštackému z Mořkova (2025) se Pavel úspěšně bránil soupeřovu sicilskému gambitu, ale ve výhodné koncovce s pěšcem navíc udělal hrubou chybu a pozice se mu zhroutila. Bohužel i v další partii s Valou z Havl. Brodu (1910) udělal hrubku v časové tísni a místo radosti z výhry byl smutek z prohry. Pak se ale vzpamatoval a do konce turnaje již neprohrál. Remíza v poslední partii turnaje s Fidrmucem z Oazy Praha (1823) jej nakonec se 4 z 9 při ELO-výkonu kolem 1870 poslala na slušné 15. místo z 22 hráčů.


Podobně zdaleka nepatřil mezi favority v kat. chlapců do 12 let ani Ondřej Hlaváček – a také moc dobře nezačal. Postupně se rozehrál k dobrému výkonu, ale závěr mu zase nevyšel, přesto nakonec skončil na 16. místě z 22 hráčů se 4 z 9. Při ELO výkonu zhruba 1509 se nejedná o neúspěch.