Pořadatelem vrcholného závodu jsou dva sportovní kluby: Off Road klub v Jiníně a Motokros a enduro klub Jinín. „Vrátili jsme se ke spolupráci s Willi Lieblem, jenž nám vypomůže s pokrytím nákladů i celkovým zajištěním závodu,“ připomíná ředitel závodu Jan Strach legendu českého sajdkárkrosu, která nebude chybět ani na startu závodu MS.

Po řadě let se budou mít také české barvy své želízko v ohni v boji o nejvyšší příčky. Bratři Václav a Marek Rozehnalové totiž pronikli do absolutní světové špičky a v loňské sezoně obsadili v konečné klasifikaci mistrovství světa páté místo. „Úvodní závod letošního roku v Nizozemí jim sice nevyšel úplně podle představ, ale tam se jelo na písku, což bývá problém pro všechny české jezdce,“ vysvětluje Strach.

Chybět naopak bude druhá nejlepší česká posádka bratří Čermákových, která rovněž atakuje elitní světovou desítku. „Pilot Tomáš Čermák se zranil na úvodním závodě mistrovství republiky v Kramolíně a u nás v Jiníně určitě nepojede. Je to velká škoda. Na této trati se jim daří,“ lituje Strach.

Kromě bratří Rozehnalů jsou ve startovní listině ještě dvě další české dvojice: Černý – Huml a Kříž – Gažík. Novotný pojede jako spolujezdec s Němcem Wittmannem a Hotový s Libelem.

Stav MS po prvním závodě v Nizozemí: 1. Jan Hendrickx – Smeuninx (Bel.) 47, 2. D. Willemsen – Kälin (Niz.) 32, 3. Joris Hendrickx – Liepins (Bel.) 29, 4. Derks – van Duijnhoven (Niz.) 28, 5. Schrijver – van de Wiel (Niz.) 26, 6. Sergis – Stupelis (Lot.) 25, 11. Rozehnalové 15, 21. Čermákové 3.

Víkendový program v Jiníně začíná v sobotu v 10 hodin volnými tréninky a v 15.00 se jede kvalifikace. V neděli se začíná v 9.00 warm upem a v 10 hodin se jede kvalifikace MR čtyřkolek. Ty jedou první finálovou jízdu v pravé poledne. Finálové závody MS jsou na pořadu ve 13.30 a 16 hodin.