A obstála v ní se ctí.

„Byl to velký třídenní maraton zápasů a těší nás, že jsme všechno organizačně zvládli," ocenil Milan Beneš, tajemník pořádajícího Box Clubu Táty Němce, jehož boxeři v Box aréně našli po přestěhování ze sokolovny své nové sídlo.

Právě nová aréna byla středem obdivu a chvály trenérů a expertů boxu z celé republiky, kteří do Č. Budějovic dorazili. „Všichni se o prostředí a zázemí v nové hale vyjadřovali jen v superlativech," zářil Milan Beneš a připomněl, že postavení haly pro box bylo velkým snem legendárního mistra Evropy všech vah Josefa Němce, loni zesnulého, jehož památku účastníci mistrovství ČR v pátek uctili minutou ticha. „Škoda, že se Pepík této haly nedočkal," litoval tajemník klubu, u jehož zrodu právě Němec před lety stál.

Na zdárném a hladkém průběhu domácího šampionátu se podílela celá řada nadšenců z okruhu lidí, blízkých Box Clubu Táty Němce. „Rád bych poděkoval paní Křížové, ředitelce blízkého Domova mládeže, za pomoc s ubytováním účastníků šampionátu. Taky Zdeňku Musilovi, jenž vedle svých trenérských povinností zvládl i organizační věci. Stejně tak velké uznání zaslouží i paní Hana Lukešová, Ivo Šindler a řada dalších," dodal Beneš.

Odměnou pro obětavé organizátory byla i stříbrná medaile, kterou získal Dominik Pinc. „Škoda, že se už tolik nevedlo Petru Šindlerovi, přesto jsme ale přesvědčeni, že i díky tomuto šampionátu půjde box v Českých Budějovicích zase nahoru," věří Milan Beneš.