Mládežnický republikový šampionát hostil Písek a jihočeští mládežníci zde posbírali úctyhodných třicet medailí: třináct zlatých, deset stříbrných a sedm bronzových.

Jihočeskou domácí suverenitu pak potvrdil i šampionát dospělých, který se konal v Kroměříži. Mezi muži i ženami byli Jihočeši nejlepší.
Nejúspěšnějším závodníkem mistrovství se stal českobudějovický Josef Luxa, který nedal soupeřům žádnou šanci a stal se mistrem republiky v pětiboji, sedmiboji i devítiboji.

Na druhém místě jej následoval jeho týmový kolega Patrik Lexa a třetí skončil jeho bratr Jan Luxa. V soutěži družstev mužů doplnil českobudějovický tým zkušený prvoligový závodník Vladimír Janoušek a rovněž on přispěl k suverénní výhře družstva z jihočeské metropole před Ostravou a třetím Brnem.

Českobudějovičtí ovládli také soutěže v jednotlivých disciplínách, kde získali dalších pět titulů mistra republiky a další tři vicemistry. Josef Luxa vybojoval dvě zlaté medaile a dvě stříbrné, Patrik Lexa dvě zlaté a jednu bronzovou a Jan Luxa jednu zlatou a jednu stříbrnou.

Zahanbit se nenechaly ani jihočeské ženy, které rovněž ovládly oba víceboje. Tereza Havelková z Písku získala titul mistryně republiky těsně před svou oddílovou kolegyní Kateřinou Markovou. Třetí skončila Barbora Míková z Volar. V sedmiboji překvapivě zvítězila věkem stále ještě žákyně Kateřina Marková a bronz vybojovala Tereza Havelková.

Jihočešky byly úspěšné i v jednotlivých disciplínách. Kateřina Marková získala tři zlaté medaile a jednu bronzovou. Barbora Míková vybojovala jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Tereza Havelková si odvezla z jednotlivých disciplín jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Na konci léta čeká jihočeský casting opravdový svátek. Od 31. srpna do 4. září se totiž v Hluboké nad Vltavou uskuteční mistrovství světa.