Sazka Olympijský vícebojZdroj: RedakceAkce se zúčastnili také Šárka Kašpárková (atletka, medailistka z OH), David Novotný (bývalý hokejista Hradce Králové) a trenér mládeže fotbalistů Sparty Radek Zavřel. Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, který má za cíl ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého živoního stylu.

Jana Polčáková (ředitelka ZŠ Na Sadech): "Děti to moc baví. Mají rády sportování. A vzory jsou pro ně hodně důležité. Adéla Hanzlíčková také začínala se sportem v základní škole, ona měla své vzory. Teď je vzorem pro další sportovce."

Jaroslav Dušek (tělocvikář): "Některým dětem se sportovat chce, některým ne. To je normální. Když je učitel dokáže motivovat, tak je sportování baví. U nás je velká skupina těch dětí, které se o sport zajímají. Z olympijského víceboje dostanou vysvědčení, porovnávají si, jak se mění jejich výkonnost.

To je baví."

Michal Tobolka (tělocvikář): "Desetiboj zkoušíme i na tělocviku. Je krásně vidět, jak se děti zlepšují. Olympijský víceboj je projekt, který děti zajímá."

Adéla Hanzlíčková: "Je to můj první olympijský trénink, moc jsem se na něj těšila. Také se s dětmi popereme, ale podle pravidel."