Ve Schwabmunchenu se bojovalo v tradičních disciplínách sebeobranného systému: kata (povinné sestavy), randori (sebeobrana ve dvojici) a tameshiwari (přerážení dřevěných desek o rozměrech 30×30 cm a šířce od 15 mm pro děti po 30 mm v kategorii mužů). Zápasy probíhaly na třech zápasištích a byly rozděleny podle jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a po skončení všech disciplin byl v každé kategorii vyhlášen absolutní vítěz.

„Do Schwabmunchenu jsme dorazili po únavné cestě, zaviněné stavebními uzávěry a komplikacemi na dálničním uzlu mezi Mnichovem a Augsburgem až dlouho večer,“ líčil Martin Hermann starší, jenž českou výpravu, tvořenou jen borci z oddílů bojových umění SKP Č. Budějovice a TJ Karate Nové Hrady, na German Open vedl.

Poté už se ve svém mailu pro Deník zaměřil na samotný závod. „Hned na úvod v kategorii dětí do čtrnácti let příjemně překvapil benjamínek našeho týmu Adam Baran, jenž vyhrál disciplínu randori a v tameshiwari byl v kategorii KO3A třetí. Jirka Tuček v kategorii JM1 junioři vybojoval 2. místo v tameshiwari skvělým skokem přes pět na zemi ležících cvičenců s perfektním zakončením, zlomenou deskou. Juniorka Denisa Patricie Bošanská svojí vydařenou kata tuto třídu vyhrála, a protože v dalších dvou disciplínách byla do pátého místa, vynesly jí tyto výborné výsledky druhé místo v kategorii JW1,“ ocenil Hermann.

Mezi muži se v kategorii HB (do 3. kyu) prosadil Ivica Draganov. „Byť tyto závody byly jeho premiérou, dokázal využít dlouhodobou tréninkovou přípravu,“ vyzdvihl Martin Hermann a dodal, že Draganov se ziskem 2. místa v disciplínách tameshiwari a randori a 3. místa v disciplíně kata umístil na pěkném 2. místě za německým reprezentantem.

Martin Hermann v kategorii muži HA (od 2.kyu) bojoval s elitou německého týmu. Již po tameshiwari, kdy osmnáctiletý závodník přelétl osm na zemi ležících lidí a získal třetí místo za německými šampióny Loningem a Eiselem, bylo zřejmé, že je v dobré formě. To potvrdil v dalších dvou disciplínách čtvrtými místy. „Třetí příčka v celkovém pořadí v tak silné konkurenci je rozhodně úspěchem,“ chválí syna Hermann starší, jenž sám zvítězil mezi muži A/S (nad 40 let), když byl první v kata a dvakrát druhý v tameshiwari a randori.

V téže kategorii získal Pavel Strnad ve všech třech disciplínách 3. místo a třetí byl i v celkovém pořadí.