Lucie Sekanová sbírá v těchto dnech jednu gratulaci za druhou. Nominovala se na MS juniorů, příjemná zpráva dorazila i z Českého svazu atletiky. Závodnice Sokola ČB byla nominována na Evropský pohár do Portugalska, kde se představí po boku všech hvězd české atletiky. Včetně českých olympioniků.

Limit jste překonávala třikrát marně, nepropadala jste pomalu skepsi?
Ve Včelnici to byl první pokus, tam jsem spadla po 1800 metrech na překážce , pak jsem jela do Španělska na hladkou trojku, tam strašně foukalo. Běžela jsem sólo, protože první dvě měly čas 9:13. Byl opravdu strašný vítr od moře, zůstala jsem tři vteřiny za limitem. Běžela jsem ještě v Ostravě, to už byla třetí trojka po sobě a bylo to asi moc. Běželo se mi hrozně. Cítila jsem se vytuhlá, bylo to hrozné. Zaběhla jsem 10:30, limit na steepla byl 10:25. Už jsem si říkala, že to asi nevyjde. Už jsem tomu nevěřila. Smiřovala jsem se s tím, že nepojedu. Říkala jsem trenérovi, že si zkusím ještě někde zaběhnout steepla, vyrazila jsem do Kladna, a ono to vyšlo.

Vraťme se k překonání limitu na MS juniorek, běžela jste v Kladně v rámci II. ligy, mimo soutěž jste absolvovala velké sólo, byla to nevýhoda?
Někomu vyhovuje, když běží s někým pohromadě. Já mám radši, když se navíc ještě nestresuju ze soupeřek, raději běžím sólo závod.

Měla jste na trati dokonalé informace o vývoji závodu?
Byl tam se mnou Pepa Krygar, říkal mi mezičasy, od trenéra jsem měla závod přesně rozpočítaný. Pepa mi hlásil, jak na tom jsem, kolik mi zbývá, jestli ztrácím, nebo mám navrch.

Byly pro vás optimistické informace z průběhu závodu povzbuzením?
Určitě. Navíc všichni kolem vydatně povzbuzovali.

Aktuálně pojedete na Evropský pohár, gratulujeme k nominaci…
…díky, těším se. Už v Kladně mi říkal jeden člen rady, že mě nominovali. Poběžím v Portugalsku tři kilometry.

Máte raději trať s překážkami, nebo raději běžíte bez nich?
Sama nevím. Když jsem na steeplu spadla, tak jsem tu disciplínu moc ráda neměla.

Měla jste z překážek respekt?
Určitě. Bála jsem se, skákala jsem nad nimi výš. Teď se ale zase docela zadařilo, tak opravdu sama nevím.

Uvidíme, jak se vám bude dařit na Evropském poháru, s jakými ambicemi pojedete na MS do Bydhoště?
Mám čas 9:33, limit na mistrovství světa juniorů je 9:30, třeba se mi ho podaří splnit. Kdybych nepostoupila do finále steeplu, mohla bych ještě běžet trojku. Cílem na mistrovství světa pro mě je postoupit do finále.

Znáte soupeřky?
Dívala jsem se na jejich výsledky. Některé mají časy hluboko pod deset, jiné mají kolem deseti třiceti. Proto je náš limit 10:25.

Jak řešíte termínový kalendář, který je nabitý k prasknutí?
Teď je o víkendu mistrovství republiky juniorů, ale já tam nepojedu, jsem ráda, že jsem v nominaci na Evropský pohár do Portugalska.

Za týden se uskuteční atraktivní MČR v Táboře, poběžíte?
Uvidím. Třeba vyrazím na jednu disciplínu. Trochu se musím šetřit, pak už bude mistrovství světa.

Zaměřujete se výhradně na atletiku? Jak se vám třeba daří ve škole?
Ve škole jsem už skončila, teď mě čeká maturita, kterou jsem si přeložila na září, abych se právě mohla věnovat hlavně atletice.