Jihostroj České Budějovice vypadl z evropských pohárů a soustředí se v současné době na dva vrcholy v domácích soutěžích. Jihočeši se usadili na vedoucí příčce UNIQA extraligy a podávají vyrovnané výkony, v semifinále Českého poháru v souboji s Ostravou nastupovali v roli favorita, ale trenér Dvořák před tímto zápasem upozorňoval: „Pohár je jiná soutěž. Jde jen o jeden zápas, který se může jednomu z týmů obrovsky podařit. Proto nic nepodceňujeme, vyhrát nad Ostravou je jen první krok, abychom byli ve finále. Dobře si také vybavujeme loňské čtvrtfinále, kdy jsme hodně válčili s Beskydy.“

V prvním setu po trochu rozpačitém začátku, kdy se soupeři rozehrávali a seznamovali s teplickou halou, se České Budějovice dostaly do správného rytmu a odskočily o tři body (18:15). Nahrávač de Amo často a úspěšně vyzýval ke skórování středové hráče a výborně pracovala také obrana.

Oliver Sedláček v dresu Jihostroje České Budějovice
Oliver Sedláček se před semifinále hecuje s kamarády z Ostravy

V úvodu druhého setu za stavu 5:3 získal Jihostroj pro sebe maratónskou výměnu, která Jihočechy uklidnila. Oba týmy se opíraly o tvrdý servis a Ostravě se tak podařilo dotáhnout skóre. Na hřiště přišel pomoci s příjmem zkušený Michálek a České Budějovice si koncovku setu s přehledem pohlídaly.

Michálek zůstal na palubovce, to byla jediná změna na straně Jihočechů v úvodu třetí sady. S jeho příchodem se zvedl herní projev Jihostroje České Budějovice, Petr Michálek neustále hecoval a povzbuzoval své spoluhráče, bylo ho plné hřiště. Ostravští se nevzdávali, opírali se především o výkony Fořta a Mazocha, hráli bojovně, odvážně v útoku, vycházel jim servis a v koncovce utekli na 21:17. Největší porci bodů při stíhací jízdě na sebe vzal Schouten, veledůležitým blokem se blýskl střídající Radek Mach. České Budějovice prokázaly své zkušenosti a zvládly nepříznivě se vyvíjecí koncovku třetího setu. Postoupily do finále Českého poháru, kde na ně čeká Karlovarsko. Nejužitečnějším hráčem byl po zásluze vyhlášen Adam Casey Schouten.

VK Ostrava – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-21, -20, -22), čas: 102 minut, rozhodčí: Kvarda, Dmejchal.
Ostrava: Jambor, Dvořák, Kotas, Vancl, Fořt, Polynski– libero Sobczak, Ptáček (Mazoch, Radim Závodský, Vašíček). Trenér: Richard Vlkolinsky.
České Budějovice: de Amo, Stoilovič, Polák, Schouten, Licek, Sedláček – libero Kryštof (Piskáček, Michálek, Mach). Trenér: René Dvořák.