Na palubovku v Příbrami nastoupila osvědčená a vyzkoušená sestava. Jihostroj se prezentoval skvělým nástupem. Trenér Kowal svěřil úvodní výměny do rukou nahrávače Carísia, na post univerzála poslal Gonzáleze. Blokařské povinnosti si plnili Okolič a Sedláček. Smečařskou jistotou je Luengas, hlavně přihrávačem je další smečař Balabanov a od uzdravení je jedničkou na postu libera Kovařík. Jenže bodový přísun se brzy zastavil a v polovině setu už bylo vyrovnáno. Na kurtu se objevili Emmer a van Schie. Naštěstí Jihočeši drama v úvodní koncovce zvládli, set ukončil přímým bodem ze servisu Brazilec Carísio, a udrželi domácí bojovníky na uzdě.

Druhý set začal vyrovnaněji. Trenér Příbrami Vašina vycítil šanci na úspěch. V koncovce vedli domácí už 24:21. Hosté působili snad až příliš profesorským dojmem, v sestavě se objevil i Leština, přesto se jim při servisu Nizozemce van Schieho podařilo téměř zázračně srovnat na 24:24. Poslední bod zaznamenal českobudějovický univerzál esem.

České Budějovice 2024. Plavecký závodů žáků
České Budějovice 2024. Závod řídí muž, který přeplaval La Manche. Máme video

Třetí set se odehrával po delší době podle jihočeských not. Carísio zařadil do svého repertoáru hru středem i ze zadní zóny a Jihostroj důležitou sadu v bouřlivé atmosféře příbramské haly zvládl s přehledem. Za 33 minut to bylo 25:22 pro Č. Budějovice a 2:1 na sety pro českobudějovický tým.

Ve čtvrtém setu trenér Příbrami Vašina míchal se sestavou, ale nápor hostů už zastavit nedokázal. Bulhar Balabanov zasáhl spolehlivě při obraně v poli a tři body se vezly zaslouženě na jih. Jihostroj tak udržel šanci na 4. místo po základní části extraligy.

Příbram - Jihostroj 1:3 (-26, 24, -22, -19), Jihostroj ČB: Carísio, González, Okolič, Sedláček, Luengas, Balabanov – Kovařík (van Schie, Emmer, Leština, Ondrovič). Trenér Kowal.