Česká senzace na Melbourne. Je jí teprve devatenáct, jmenuje se Linda Nosková. Ze 3. kola Australian Open poslala domů světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou 3:6, 6:3, 6:4. Už je v osmifinále.

Linda Nosková si přisedla do podřepu. Došlo i na slzy. V Melbourne je na Grand Slamu poprvé a už je v osmifinále. Svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy si za dvě hodiny a 22 minut poradila s největší hvězdou. S favoritkou favoritek. Deníku se podařilo vypátrat muže, který Lindě Noskové ještě nedávno vyplétal raketu. Jmenuje se Jindřich Růžička. Žije ve Zlivi. Kde? V malém městečku na jihu Čech nedaleko Hluboké nad Vltavou. Linda Nosková, která ohromila celý tenisový svět, se Růžičkovi za dobře odvedenou práci podepsala na vlaječku. Podívejte se na fotografii u tohoto článku. Největší odměnou pro stringera je na turnajích spokojenost hráčů. Linda Nosková je teď spokojená stoprocentně a svůj díl za pečlivě připravenou raketu si může připsat i Jindřich Růžička.

V kariéře postupně vyplétal rakety desítkám hráčů, kteří se posunovali výkonnostně do špičky. "Dimitrov, Zverev, Rublev, Lehečka, Vondroušová, ti hráči a hráčky stoupali v žebříčcích nahoru." Od mnoha tenistek a tenistů má doma v pracovně, kde diagnostikuje a vyplétá rakety, podepsané vlaječky. Na turnajích se sešel se spoustou zajímavých osobností. "Hrávali tam tenisté z Austrálie, Ameriky, z Japonska, kontakty mám po celém světě," vypočítával Jindřich Růžička. Teď se s nostalgií a s radostí může doma ve Zlivi dívat na podpis Lindy Noskové, které při jejím výkonnostním vzestupu také vyplétal raketu.

Ten autogram bude mít jednou velkou cenu!