A byl to v hale Fenerhabce Istanbul hned ten úvodní duel. Jihočeši zaskočili soupeřovy hvězdy odvážným výkonem. Dařilo se na postu libera Martinu Kryštofovi, rychlá a těžko čitelná hra španělského nahrávače de Ama dělala problémy domácí obraně. Jenže postupem času se převaha přelila na stranu Fenerbahce. Kubánec Hidalgo Oliva se prosazoval, hráči tureckého týmu přestali dělat nevynucené chyby a vyrovnali stav na 1:1. Trenér René Dvořák prostřídal sestavu, ale nápor Fenerbahce se mu zastavit nepovedlo.

Pokud se českobudějovický univerzál Filip Křesťan trefí do servisu, má jeho rána světové parametry. Přesně to se stalo v úvodu čtvrtého setu a Jihostroj vedl o tři body. Vydařené bloky znamenaly další body: 8:2 pro Jihostroj! Hosté z jihu Čech se nadechli k výbornému výkonu. Propracovali se až na 16:8 a 18:11. V koncovce byl Dvořákův tým ještě ve vedení 21:16. Jihostroj zvládl drama v koncovce a vyrovnal na 2:2.

Ani v tie breaku se hráči Jihostroje soupeřových hvězd nezalekli. Spíš naopak. Velmi dobře podávali, dařilo se Křesťanovi, muziku tvrdil i Mečkarov. Volejbalisté z jihu vedli o čtyři body: 12:8 a 13:9 a dokonce 14:11. Jihostroj vyhrál pátý set a celý zápas 3:2. Na senzační výsledek český mistr čekal opravdu dlouho. V sobotu se Jihostroj představí v extralize v Liberci.

Fenerbahce Istanbul – Jihostroj ČB 2:3 (-20, 21, 17, -21, -12), rozhodčí Aniezska Michličová (Polsko), Michail Kustsulas (Řecko). Jihostroj ČB: de Amo, Křesťan, Mach, Todua, Michálek, Mečkarov – libero Křesťan (Fila, Šotola, Ondrovič, Zmrhal). Trenéři Dvořák a Skolka.