Katalánci už jsou tradičním výjimečného turnaje desetiletých baseballistů. Dorazili i tentokrát. "Shakira je možná někde na pláži v Miami," odpovídal trpělivě a s úsměvem předseda domácího Sokola David Šťastný. Děti slavného páru Shakira - Piqué věkově spadají právě do kategorie tohoto turnaje. Jenomže podle dostupných informací je slavná zpěvačka přihlásila do baseballového klubu v USA. Loni vzbudil přílet Shakiry a fotbalisty Piquého nevídaný poprask, letos byl v hlavní roli opravdu dětský baseball. Celkovým vítězem největšího evropského turnaje desetiletých baseballistů SuperCup se stal německý výběr Future Stars. 

„Jsem samozřejmě rád, že turnaj se mimořádně vydařil. Přálo nám počasí, nemuseli jsme odkládat utkání a děti si turnaj skvěle užily a předváděly vynikající výkony a dovednosti. Organizace by se neobešla bez desítek dobrovolníků z našeho TJ Sokol, rodičů a dalších fandů našeho krásného sportu. Chtěl bych velice poděkovat našim hostům, kteří si našli čas a přišli malé hráče povzbudit – hejtmanovi Jihočeského kraje Martinu Kubovi, starostovi Hluboké nad Vltavou senátorovi Tomášovi Jirsovi, prezidentovi České baseballové asociace Petrovi Ditrichovi či naší přední sopranistce Janě Šrejmě Kačírkové, která úžasně zazpívala státní hymnu. SuperCup jsme pořádali již vloni a je pro nás ctí, že jsme jako ocenění získali důvěru i pro příští rok,“ zhodnotil 12. ročník SuperCupu jeho prezident a předseda pořádající TZ Sokol Hluboká David Šťastný.

Třináctý ročník SuperCupu desetiletých baseballistů Evropy se uskuteční ve sportovně relaxačním areálu na Hluboké nad Vltavou od 31. května do 2. června 2024.