Po dvou trénincích v Pardubicích a Plzni zkusil otevřený závod v italském Lonigu, kde vyjel šest bodů. „Po roce jsem seděl při závodě na motorce a nebyla to žádná sláva,“ přiznává. „Byl jsem dost nervózní,“ připustí.

Podruhé se na start závodu postavil ve středu v Dánsku, kde letos v barvách Brovstu bude jezdit zdejší silně obsazenou Superligu. A závod mu vyšel opravdu parádně. Jeho tým porazil Esbjerg 48:39 a Simota vyjezdil třináct plus dva body. Za celý závod tak ztratil pouhé tři body.

„Bylo to dobré. Oproti závodu v Itálii jsem se vrátil k původnímu nastavení motorky a ta fungovala výborně. I já jsem se cítil dobře. Všechno ze mne spadlo po startu první jízdy, který se mi povedl. Soupeři přitom byli silný. Třeba Iversen jezdí Grand Prix. Ale jak to bude dál, se uvidí až na dalších závodech,“ nejásá předčasně.

O Dánsku se rozhodně nedá říct, že by bylo za humny. „Teď to bylo 1150 kilometrů. Jezdí se mnou mechanik, který řídí. Já si vzadu v dodávce rozložím postel a celou cestu spím, takže to není tak hrozné,“ usměje se.

Ve středu se chystá Simota na trénink do Plzně a pak cestuje do Polska, kde by měl jezdit za Lodž druhou polskou ligu. „Už se odjelo několik závodů, ale vedení klubu čeká, až se trochu rozjedu. V Lodži mají nasmlouvaných devatenáct jezdců a vybírají ty, kterým se nejvíce daří. Hodně záleží vždy na sobotním tréninku před závodem,“ uvádí.

Na domácí scéně bude stejně jako v minulých letech jezdit extraligu za Plzeň. Úvodní kolo české nejvyšší soutěže je na pořadu 29. dubna, ale v tomto termínu mají Západočeši volno. „Druhý závod je na pořadu třináctého května v Praze a tam bych určitě neměl chybět,“ ujišťuje.

V sobotu se jede v Praze na Markétě atraktivní závod Grand Prix. Simota se chtěl jet podívat, ale nakonec v hledišti bude chybět. „Zavolali mi z České televize, jestli bych závod spolukomentoval. Měl bych byl být ve studiu na Kavčích Horách s Filipem Šiterou a redaktorem Jiřím Zítou. Raději bych se díval na stadionu, ale v televizním studiu to bude také zajímavé,“ je přesvědčen.

V loňském roce už si jednou úlohu spolukomentátora vyzkoušel. Nijak zvlášť se ale na svůj druhý závod ve studiu nechystá. „Jenom si hledám nějakou vhodnou košili,“ rozesměje se.