Horák je s Pedagogem spjatý dlouhé roky. „Začínal jsem v Pedagogu jako hráč hokejbalu v devatenácti letech a teď jedu v klubu už dvacátou sezonu," usmívá se. „V začátcích jsme byli členy Asociace hokejbalových klubů, takže jsme hráli ještě s tenisákem. Později jsem si k hraní přibral také pískání," vrací se ke svým začátkům v klubu s velkým P na hrudi.

Jako rozhodčí to dotáhl až do extraligy. „Pískání jsem se věnoval dvanáct let. Jezdil jsem po celé republice. Byl jsem i na mistrovství světa i Evropy. Procestoval jsem toho opravdu hodně a vždycky to bylo pod hlavičkou Pedagogu," hrdě hlásí.

Kromě hraní a pískání se Horák věnoval také trenérské práci. „Čtyři roky jsme s Petrem Miklem vedli na Pedagogu družstvo starších žáků. Tři roky jsem byl předsedou hokejbalového oddílu," rekapituluje svou sportovní minulost.

V minulém týdnu se stal předsedou celého sportovního klubu. „Snažíme se spolu s tajemníkem Láďou Bláhou dostat opět Pedagog do podvědomí veřejnosti v Českých Budějovicích. Podařilo se nám získat dotace na nový umělý povrch na hokejbalovém hřišti, což považuji za velký úspěch. Zase se o nás začíná vědět, což považuji za strašně důležité," tvrdí. „Chceme, aby Pedagog propagovaly všechny jeho oddíly."

Nový předseda se chce zaměřit především na sportování mládeže. „Dětem se chceme věnovat co nejvíce. Sháníme dotace z města i kraje a také peníze od sponzorů. Hokejbal je tímto způsobem zabezpečený a rád bych tímto způsobem zajistil i ostatní oddíly," přeje si.

Pedagog má momentálně pod svými křídly osm oddílů: hokejbal, stolní tenis, fudoshinkai, taekwondo, volejbal, ASPV, rekreační sport a plavání. „Osm oddílů je moc. To je můj názor. Ale každopádně chceme, aby Pedagog vzrůstal. A hlavně s dětmi," přeje si.

Nový povrch hokejbalového hřiště byl velkou investicí. „Nyní bychom rádi udělali nový povrch a odvětrávání ve velké tělocvičně. Stolní tenisté, kteří hrají druhou ligu, by měli mít zázemí na určité úrovni. To je teď naše hlavní priorita. Sehnat prostředky na tyto dvě věci."

Další novinkou bude kniha ke třiceti letům vzniku hokejbalu, jejímž patronem bude právě SK Pedagog. „Je to další možnost, jak náš klub zviditelnit," informuje nový předseda klubu.

V sobotu pořádá SK Pedagog ve spolupráci se statutárním městem České Budějovice a Českým svazem rekreačního sportu na náměstí Přemysla Otakara II. otevírání hlavní turistické sezony na jihu Čech. „Tuhle akci pořádáme ve spolupráci s Marcelem Goetzem, kterému se daří propojit rekreační a výkonnostní sport. Prezentovat se na náměstí budou naše oddíly a věřím, že se nám podaří nalákat zase nové děti do našeho klubu. Pokud alespoň jedno děcko poté u nás začne sportovat, tak je to pro nás ta nejlepší reklama," vyznává se Horák ze své filozofie.

Na náměstí bude probíhat celodenní a velice atraktivní program, kterým budou provázet moderátorky Rádia Kiss jižní Čechy Bára Tlučhořová a Adéla Jirkalová. Představí se prakticky všichni zástupci Pedagogu. Hokejbalisté, stolní tenisté i oddíly taekwondo a fudishinkai. „Na mobilním hokejbalovém hřišti s umělým povrchem si zahrají zápas mladší žáci Pedagogu proti Písku, ale představí se také dívčí reprezentace," informuje Horák.

Příznivci sportu se mohou těšit také na autogramiádu hokejistů ČEZ Motoru a volejbalistů Jihostroje, která bude začínat v 15.30.