Ve sportovní hale Lužiny viděli diváci pohledné a velmi vyrovnané utkání 6. kola Uniqa extraligy, ve kterém hosté z Českých Budějovic potvrdili roli velkého favorita.

Hrálo se tentokrát netradičně se žlutozelenými mikasami, hráči Českých Budějovic se totiž chystají na předkolo Ligy mistrů, která tyto balony předepisuje. Trochu s nostalgií možná nastoupil na straně domácích Jan Kuliha, který v Jihostroji strávil pěknou řádku sezon.

První set, ve kterém hosté po celou dobu mírně vedli, přinesl zajímavou koncovku. Pražanům se podařilo srovnat na 23:23 a Dvořák sáhl ke klasickému dvoustřídání. Za Křesťana šel do hry nahrávač Kupilík a za Palguta na síť Šotola. Kupilík nejprve vyzval Macha a ten bombou středem zařídil setbol, aby pak přímým bodem z podání set ukončil.

Hráči ČZU se ale do soupeře zakousli, byli rozhodnuti vzít Jihostroji jako první v extralize alespoň set. Vedli už 12:7, když Jihočeši zpřesnili svůj výkon a přidávali body na svou stranu ukazatele. Zásluhu na obratu mělo kvalitní podání a obrana na síti, ale i skvělý Kryštof v poli.

Jako přes kopírák byl i úvod třetí sady. Chyby na přihrávce a špatný útok donutily lodivoda Jihostroje k výměně nahrávače, již podruhé se na palubovce představil Kupilík. A podobný tomu předchozímu byl i závěr setu. Jihočeši zvládli další koncovku a prodloužili svou neporazitelnost. Vyhráli už 21 setů v řadě, to je 7 tříbodových vítězství za sebou.

VolleyTeam ČZU Praha - Jihostroj České Budějovice 0:3 (-23, -20, -23), čas: 92 minuty, rozhodčí: Kubinec, Slezák.

Jihostroj České Budějovice: Palgut, Křesťan, Mach, Ondrovič, Halaba, Michálek – libero Kryštof (Fila, Kupilík, Šotola, Kraffer). Trenér: René Dvořák.

ČZU Praha: Kuboš, Šulc, Krajčovič, Démar, Patočka, Kuliha – libero Kop (Kočka, Kovařík, Svoboda). Trenér: Miroslav Malán