Už od ranního závodu juniorů všechno v Táboře šlapalo na jedničku. "Je tu deset tribun, z toho jich šest oboustranných," ukazoval Petr Balogh, který se mračil i přesto, že všechno fungovalo skvěle. Popoháněl pořadatelský tým, kde se dalo. Třeba při slavnostním vyhlašování kategorie juniorů. "Všechno na sebe musí navazovat," říkal. "Chtěli jsme, aby všechno bylo nachystáno jako pro mistrovství světa," popisoval motivaci pořadatelů šéf českého cyklokrosu Petr Balogh. Mistrovství světa se uskuteční 2. - 4. 2.

Společnosti C.S. commerce service a.s. jako majoritní akcionář SK Dynamo České Budějovice a Footify Partners UK Limited uzavřely dohodu o strategickém partnerství. Footify je společnost vedená Lusolou Adewumim
Dynamo: Chovanec, Jarolím(ové). Lusola Adewumi. Fanoušci vedení klubu nevěří

Kryštof Bažant mezi juniory od startu do cíle prokazoval mezi nadvládu. Jel skvěle. Sebevědomě. V prvním kole prolétl promrzlou tratí tak, že soupeři viděli jeho záda jen z uctivé vzdálenosti.

Kryštof Bažant jel výborně. Nic ho nezastavilo. Ani lehký mráz, ani vítr. S číslem 2 jel sólo závod. Bažant, který má v osobní sbírce i stříbro ze Světového poháru, v Táboře si dojel mezi juniory pro zlato ze závodu MČR. Kryštof Bažant startoval v dresu týmu Cyklostar Pirelli. Druhé místo patří Patriku Lienertovi z Rexonix Kovo Praha, bronz získal David Friedel z DK Bikeshop Racing Teamu.