Přišla z interligy na limitovaný přestup těsně před startem nové sezony. V novém dresu se hnedle uvedla v I. lize deseti brankami do sítě juniorky Olomouce! Celkem zaznamenala v podzimní části 52 branek a v pořadí střelců jí patří devátá příčka.

Do Lokomotivy jste přišla z Jindřichova Hradce jako posila před sezonou na poslední chvíli. Jak k tomu došlo?

Je to tak. Nepohodla jsem se s panem trenérem v Jindřichově Hradci a Lokomotiva pro mne byla nejsnazší volba. Znala jsem tu lidi, a taky jsem si chtěla odpočinou od interligy, zahrát si tu první ligu pro radost.

A vaše předsevzetí se naplnilo?

Zpočátku ano, šlo nám to, ale pak nám to přestalo šlapat a začalo se to ubírat stejným směrem jako v Hradci. Když prohráváte, vstupujete do zápasu s menším sebevědomím, tým se topí a moc se neví, co s tím…

Čím to podle vás bylo?

Připisuji to tomu, že spousta holek je pryč na škole. V Praze, v Brně, v Plzni… Scházíme se až ke konci týdne a nesehranost je znát. Na začátku sezony se čerpá z přípravy, ale postupně síly začnou ubývat.

Interliga žen se hraje na jihu Čech i v Písku. Tahle varianta vás nenapadla?

Napadla, ale zatím o ní neuvažuju.

Vypadá to, že zůstanete?

Přišla jsem na limitovaný přestup do konce června. Nějaké nabídky mám, ale to se všechno zvažuje…

Lákají vás z vyšší soutěže?

Ano, z interligy.

S trenérem J. Hradce jste se nedostala do sporu jen vy. Během podzimu si vjel do vlasů i s trenéry Lokomotivy kvůli brankářce Bezpalcové.

Je to autorita, která chce mít poslední slovo. To je vše, co k tomu mohu říct. Já jsem o té naší gólmance toho moc nevěděla, překvapilo mě to, ale snažím se od sporů s J. Hradcem oprostit, neřešit to.

Ale jet v první lize na zápas bez brankářky, uznejte, to je kuriozita…

A ještě tam vyhrát! Byla to kuriozita. Ráno jsem přišla na sraz a zjistila jsem, že jedeme bez Evy. Do té chvíle jsem o ničem nevěděla.

V podzimní derniéře jste pomohla týmu čtyřmi brankami k remíze s Havíčkovým Brodem, ale s výsledkem jste moc spokojeny nebyly, že?
A já jsem trošku naštvaná na rozhodčí. Ani jako Jihočeši nemuseli pískat pro nás, to bych ani nechtěla, ale stačilo by mi, kdyby pískali, jak se pískat má – a pak myslím, že bychom vyhrály. Opravdu.

Byl to názor kabiny?

Ano, shodly jsme se na tom.

Další zápas hrajete po pauze až dvanáctého února. Máte volno, ale jen zdánlivě.

Zimní příprava nás nemine. Chybí fyzička, i když to na první pohled možná není tolik vidět. Ono se to nezdá. Ne, že bychom se soupeřkami nestíhaly běhat, ale souboje vyčerpávají, a jak holky netrénují, na kondici se to projeví.

Z Jindřichova Hradce dojíždíte?

Sice jsem přímo z Jindřichova Hradce, ale už půl roku existuju v Budějcích, mám tu přítele. Ono se to tak sešlo, že Lokomotiva byla pro mne nejlepší volba.