Michal Sládeček je nesmazatelně podepsán pod úspěchy jihočeské sportu. Slovenská volejbalová hvězda vybojovala pod vysokou sítí v dresu Jihostroje tři mistrovské tituly, radostné události si připisovala i v osobním životě. V Českých Budějovicích si našel přítelkyni, narodil se mu syn Filip. Deník ale tentokrát nepožádal o rozhovor přímo slovenského volejbalového reprezentanta, ale dámu jeho života, kterou se stala trenérka gymnastiky Michaela Šloufová.

Jak se vám žije se slovenskou volejbalovou hvězdou?
Nějak mi nepřipadá, že by byl Michal až taková hvězda. Nebo já ho tak nevnímám. Nemá žádné hvězdné manýry, ani mi nepřijde, že by ho poznávali lidé na ulici. Myslím, že je hvězda spíš ve volejbalovém světě, ale ne vyloženě mediálně známá osoba. Život s ním mi vyhovuje, protože si rozumíme a máme společné zájmy i humor.

Dlouho jste se věnovala vrcholově gymnastice, ke sportu máte hodně blízko. Je to výhoda?
Ke sportu mám opravdu lízko, proto jsem ráda, že žiju se sportovcem. Je také výhoda, že Michal má relativně hodně volného času a můžeme si společně užívat a vychovávat syna Filípka.

Závidí vám kamarádky, že máte doma profesionálního sportovce?
Možná mi kamarádky, co mají děti, trochu závidí, protože jsou na ně celý den samy a manžel přijde z práce večer. Ten můj si odskočí na dvě hodinky na trénink. Rozhodně to ale není závist v pravém slova smyslu.

Michal je hodně impulzivní, je takový i doma?
Michal je doma uplně jiný, než ho znají lidé ze zápasů. Nepřenáší domů emoce ze sportu, jen se chce někdy vypovídat, ale to probíhá v klidu. Když prohrají, tak mi připadá, že jsem více naštvaná já než on. Impulzivní je asi každý chlap, ale i to někdy musí být, aby se vzduch vyčistil…

Pohádáte se někdy?
Pohádáme se kvůli blbostem, asi jako každý. Druhý den ani nevíme, že nějaká hádka proběhla. Od té doby co máme Filípka,tak je to opravdu výjimečně.

Pomáhá Michal se synem?

Myslím, že lepšího tatínka by Filípek mít nemohl. Hodně se mu věnuje už od narození a vůbec nemám strach jít se bavit večer s kamarádkami, nebo si jít zacvičit, protože oni dva to doma zvládnou naprosto v pohodě.
Každý týden o víkendu vašeho přítele sleduje z tribuny tisíc lidí. Dívají se, jak hraje volejbal, málokdo si ho dokáže představit, jak plní domácí práce?

Vynáší třeba odpadky?
Pomáhá naprosto se vším a nedělá mu to žádný problém. Od osmnácti je z domova, takže je zvyklý se o sebe, a teď i o rodinu postarat. Umí skoro všechny domácí práce a nedělá mu nejmenší problém třeba vyžehlit nebo vynést odpadky. Musíme všechno zvládnout spolu, babičku a dědečky máme hodně daleko…

Vy jste se věnovala gymnastice, on hraje volejbal. Jaký sport budou dělat vaše děti?
Oba máme blízko ke sportu,tak budeme Filipa také ke sportu vést a podporovat ho. Zatím neřešíme, jaký sport to bude. Může toho zkusi víc, pak se uvidí. Zatím se nejvíc těším, až si poprvé stoupne na lyže.

Dočká se Filip sourozence?
Sourozenec je určitě v plánu, chtěli bychom ještě holčičku, tak uvidíme. Jediné, co vím jistě, je,že gymnastka by to rozhodně nebyla.

Na palubovce se blíží dramatické bitvy v play off. Je to znát i doma?
Michal se hodně těší na play off. Myslím, že tyhle zápasy, kde už opravdu o něco jde, má nejradši. Zatím to znát na atmosféře doma není a ani o tom moc nemluvíme. Jen vím, že jeho cíl tady v Českých Budějovicích, před tím než odejde, je vyhrát titul. Tak uvidíme, jestli se to nakonec povede, ale myslím, že na to kluci letos rozhodně mají.