Karlovarsku se od začátku dařilo podání, přihrávači Jihostroje s ním měli velké problémy, i proto se hosté rychle ujali vedení. V domácích řadách se dařilo Schoutenovi, ale ani jeho tvrdé smeče nestačily na srovnání skóre, hosté si svůj náskok pohlídali.

Také start do druhého setu vyšel lépe hostům, a když se dvakrát neprosadil Polák, vedli Karlovarští už 4:0. Jihočechům se podařilo srovnat (12:12), ale pak začali hodně chybovat a trenér Dvořák udělal hned tři změny v sestavě. Hráči Karlovarska se nenechali vyvést z pohody, nahrávač Keemink mohl vymýšlet pestré signály, ze kterých se nejčastěji prosazovali Indra a Vašina. Domácím se podařilo koncovku setu zdramatizovat, ale víc už jim hosté nedovolili.

Třetí dějství zahájil v základní sestavě domácích Petr Michálek, který nahradil Licka, a Oliver Sedláček, ten vystřídal Poláka. Trenér Novák nechal svůj beze změn. Už se zdálo, že se Jihostroj herně zvedá, ale Západočeši opět vytáhli své největší zbraně, skvělé podání a dobrou obranu na síti. I když to v závěru setu byla velká volejbalová bitva, přeci jenom České Budějovice nakonec poprvé v letošní sezóně prohrály v domácím prostředí, naopak Karlovarsko svou vítěznou sérii prodloužilo a bodově se dotáhlo právě na Jihostroj České Budějovice.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (-21, -22, -18), čas: 81 minut, rozhodčí: Krtička, Rychlík, diváků 1000.

České Budějovice: Stoilovič, Mach, Schouten, Licek, Polák, de Amo – libero Kryštof (Michálek, Kriško, Piskáček, Sedláček). Trenér: René Dvořák.

Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink – libero Pfeffer, (Ihnát, Kočka). Trenér: Jiří Novák.