27. a 28. června se ve vltavských peřejích pojede žákovský pohár. „Pro tuto věkovou kategorii jsou to velmi prestižní závody,“ shodují se trenéři. Na kanál se sjedou talentovaní závodníci z celé ČR.

Oblíbený festival Wave 2009 se odehraje v areálu Lídy Polesné od 27. července do 2. srpna. „Pojede se mezinárodní slalom, odstartuje opět i Světový pohár Teen cup,“ vypočítává speciální slalomářské disciplíny Jakub Prüher, bývalý československý reprezentant. V minulosti se vodáckého festivalu zúčastnili i medailisté z z OH, MS a ME. „A líbilo se jim u nás,“ říká především na adresu Francouzů. I letos se odehraje v českovrbenském areálu festival mnoha disciplín, které tradičně doplní velmi bohatý kulturní program.

Na konci prázdnin uspořádá SKVS České Budějovice atraktivní mistrovství České republiky pod lipenskou přehradou. „Asi přijedu,“ potvrdila Deníku nejzářivější hvězda českého slalomu Štěpánka Hilgertová.

A 19. září se opět v Č. Vrbném odehraje národní kvalifikační závod.

Vodáci v Č. Vrbném usilují o zrealizování projektu, který by významně celý areál zmodernizoval. „Plánů je hodně, pomáhá nám s nimi město. Areál je velmi oblíbený, kříží se v něm cyklistické trasy, na podzim se bude stavět přístav pro turistickou lodní dopravu, stává se centrem pro využití volného času,“ doplnil předseda SKVS ČB Jakub Prüher.