"Měl jsem i větší sportovní výkony," vzpomínal na své působení v Jihočeském divadle. "Na otáčku v Českém Krumlově," jmenoval legendární otáčivé hlediště v zahradě českokrumlovského zámku. "Hrával jsem třeba Puka, tam to bylo opravdu fyzicky náročné." Roman Nevěčný si vzpomněl i na kuriozitu, kterou představení v přírodě občas přinášejí: "Já nechodil pěšky, v každé roli jsem jezdil na koni," usmívá se Nevěčný. "Jiní kolegové museli točnu obíhat, já jezdil."

Emil dorazil na Motor. To bylo pozdvižení
Dorazila posila. Emil. Každý si s ním chtěl plácnout. To je Motor!

Ke svému angažmá na jihu Čech se Roman Nevěčný vždy hrdě hlásí. "Rád na to vzpomínám. Budějovice navždy zůstanou moje srdcovka."

V rozhovoru zmínil postavu Puka ze Shakespearovy hry Sen noci svatojánské. Pro herce představují výstupy často až gymnastický výkon. "Je to gymnastika," potvrzuje populární herec. "Vzpomínám si na naražená a rozbitá kolena, ale také na vymknutý kotník." Technikáři zapomněli před představením dát Nevěčnému - Pukovi na strom lano. "Já se po něm měl spustit. Větev byla tři metry nad loukou. Fantastický Oberon v podání Karla Soukupa zařval nádherným hlasem: Puku! Já se na stromě hroutil, protože jsem neměl to lano! Tak jsem skočil. Sbalil jsem se do parakotoulu, ale zrovna tam by ďolík a já do něj zapadl nohou." S vymknutým kotníkem Roman Nevěčný dohrál celé představení. "Thálie je neskutečná. Bdí nad námi. Znám kolegy, kteří odehráli představení i se zlomenou nohou."

Herecký svět a svět sportu, přestože se to na první pohled nezdá, mají dost společného. Mimochodem: postava v Shakespearově komedii se jmenuje úplně stejně jako černá guma, kterou nahánějí hokejisté po celém světě.

Roman Nevěčný, který v neděli oslavil 61. narozeniny, se narodil v Brně, kam se po dlouhém a velmi úspěšném angažmá v Č. Budějovicích vrátil, se aktuálně objevuje na televizní obrazovce v seriálu České televize Dobré ráno, Brno!