Začátek úvodního závodu světového šampionátu superbiků se přitom jihočeskému jezdci příliš nepovedl a po prvním kole klesl dokonce až na 15. příčku.
Člen stáje Guandalini Racing by Grifo's se pak vzchopil a v posledních třech kolech dokonce atakoval pátou příčku Australana Troiye Corsera.
Také ve druhém závodě se Smržovi nepovedla první kola a dostal se téměř na hranu bodované patnáctky. Pětadvacetiletý motocyklista zopakoval výbornou další fázi a v cíli se mohl radovat z dalších bodů. Tentokrát za osmé místo.

Z vítězství se v obou jízdách radoval, dvojnásobný šampion Troy Bayliss z Austrálie. Tovární jezdec Ducati si tak navýšil vedení v šampionátu, když druhému Španělu Checovi na Hondě unikl o 70 bodů. Jakub Smrž je s 35 body čtrnáctý.

Po závodě byl Jihočech spokojen: „Obě jízdy dopadly výborně, i když nebylo vše ideální. V prvním závodě jsem odstartoval podstatně lépe, než se mi dařilo v minulosti, ale bohužel jsem byl delší v jedné šikaně a průjezdem umělou trávou jsem hodně ztratil. To mě možná stálo možnost bojovat o stupně vítězů. V závěru jsem ještě hodně stahoval Corsera a Kagayamu, ale zhruba pět 5 kol před koncem mi odešla přední guma a musel jsem zvolnit,“ říká.

„Ve druhé jízdě jsem odstartoval ještě lépe kolem pátého místa, ale měl jsem drobnou kolizi s Biaggim, který mě vytlačil a hodně jsem se propadl. Druhou jízdu jsem jel podstatně pomaleji, ale s osmým místem jsem spokojen. Byl to velice povedený víkend zakončený dobrými výsledky,“ pochvaloval si.