Velmi dobrou formu potvrdil český reprezentant sedmým místem v kvalifikačním tréninku superpole. V první jízdě, jejíž start o několik minut posunul déšť, neuhájil Smrž ve skrumáži po startu svou startovní pozici a začínal až z devatenáctého místa. Výbornou stíhací jízdou se dokázal posunout alespoň na jedenáctou příčku. „Škoda, že závod nebyl o pár kol delší, protože desátému Muggeridgovi jsem v cíli doslova dýchal na záda,“ posteskl si. „Ale nebylo to dobré. Nepovedl se mi start a nevyšel mi ani průjezd první zatáčkou.“


Do druhé jízdy odstartoval přece jen o trochu lépe a po strkanici v první zatáčce projížděl cílem prvního kola jako šestnáctý. Posunoval se dopředu, ale v sedmém kole přišel pád a s ním se rozplynuly i naděje na zlepšení pozice v tabulce jezdců.


„Ve druhém závodě jsem neodstartoval tak špatně, ale první zatáčka je v takto silném poli opravdu loterie, která se zase nevydařila. Navíc při nájezdech do zatáček jsem měl často problémy s odskakováním zadního kola, což mi jízdu zrovna neusnadňovalo. Jezdil jsem šestnáctý za Tamadou, kterého jsem se snažil co nejdříve předjet a vydat se stíhat další jezdce. Bohužel se mi to nedařilo, ať už jsem na něj zkoušel cokoliv. Všechno pak bohužel skončilo pádem a ztrátou drahocenných bodů,“ kroutil hlavou.


V průběžné klasifikace šampionátu zůstává Smrž čtrnáctý. Další závod se jede o posledním červnovém víkendu v italském Misanu.