České Budějovice – Zajímavé měření sil v aquatlonu se uskuteční o tomto víkendu v Českých Budějovicích. „Letos se jedná už o šestý ročník tohoto závodu," popisuje za TriSK České Budějovice jedna z hlavních organizátorek Iveta Šimůnková.
Tradiční jihočeský oddíl uspořádá Český pohár ve spolupráci s plaveckým oddílem Koh-i-noor České Budějovice.
„Ten zajišťuje plaveckou část závodu."
Aquatlon je moderní sportovní odvětví, které si získalo ve světě značnou oblibu.
Na tratě vyrážejí zástupci všech generací. „Aquatlonový závod je kombinací plavání a běhu. Je to předzávodní příprava pro triatlonisty před jejich hlavní závodní sezonou," vysvětlují organizátoři z klubu TriSK České Budějovice.
Pro triatlonisty je start na aquatlonových závodech 
v zimním období opravdu vítaným zpestřením tréninkového procesu. „Zároveň můžeme otestovat, jak zimní příprava splnila očekávání."
V neposlední řadě může start v aquatlonu ukázat trenérům případné nedostatky. „Zjistíme, na čem máme ještě do zahájení klasické triatlonové sezony zapracovat."
Plavecká část se uskuteční samozřejmě v bazénu, běžet se bude divácky atraktivní Gundersenovou metodou.
„Startuje se postupně podle rozestupů z plavecké části."
Organizátoři situovali běžeckou část do českobudějovického parku Stromovka (trasa za Kauflandem).
Kdo se o tomto víkendu 
přímo v závodě představí?
„Je určen nejen pro registrované sportovce, ale také pro širokou veřejnost," vzkazují aquatlonisté do celého Jihočeského kraje.
Připraveny jsou tratě pro různé věkové kategorie.
Plavat budou a poběží žáci, dorostenci, junioři a dospělí.
„Závod je součástí seriálu závodů Českého poháru v aquatlonu a zároveň je mistrovstvím Jihočeského kraje pro dětské kategorie." Mezi děti počítají aquatlonisté sportovce v kategorii od šesti do patnácti let.
Loni se závodu zúčastnilo 188 závodníků. V kategorii mužů zvítězil František Linduška z Č. Budějovic, který závodí za TCV J. Hradec. První místo v kategorii žen obsadila Jitka Šimáková (Eenergy Team). „Každý z předchozích pěti ročníků přinesl účastnický rekord, doufáme, že se nám to povede i letos," usmívá se Iveta Šimůnková, která v polovině týdně zaznamenala 
v rámci systému České triatlonové asociace: www.czechtriseries.cz 142 závodníků.
„Přihlášení je možné i v sobotu na místě při prezentaci, která začne už v půl deváté," doplnila Iveta Šimůnková.