Na turnaj odjeli Žraloci Ledenice v oslabené sestavě. Náročný jarní program s turnaji téměř každý víkend si vybral svou daň, a tak Žraloci odjeli na vrchol sezony bez členů reprezentace mladších juniorů Víta Pokorného, Jakuba Staňka a Matěje Volfa.

Navíc jednička z nadhazovacího kruhu a člen širšího kádru juniorské reprezentace do 19ti let Jan Borovka odjel na turnaj s nedoléčeným zraněním kotníku a vypadalo to, že právě nadhazování pro něj zůstane zapovězené.

Žraloci začali boje ve skupině výhrou nad Karlovými Vary rozdílem 11:1, v druhém zápase po nevydařené 3. směně, kdy obdrželi 6 bodů, prohráli s Pardubicemi 2:7. V posledním pátečním zápase pak v unavené koncovce zdolali domácí Kostelec nad Orlicí 6:2 a tento výsledek zařadil Žraloky na 2. místo ve skupině.

Druhý jihočeský zástupce, Hladoví Hroši ze Sezimova Ústí, svoji skupinu vyhráli a mohli se těšit na sobotní souboj s Tigers Kostelec nad Orlicí.

Žraloci v sobotu v zápase o postup mezi první šestici porazili hladce Canaries Praha (22:7), v podvečer je pak čekal souboj o postup mezi nejlepší čtyři týmy. Čekali je Tigers, kteří podlehli Sezimovu Ústí a dostali se tak do oprav. Do zápasu nastoupil za Žraloky na nadhazovacím prkně Jan Borovka, jenž si přes své zranění vedl skvěle. Stejně jako celý tým podal v obraně výtečný výkon. V útoku pak Žraloci rozstříleli do té doby pevnou obranou hráz Tygrů a zvítězili 9:4.

Sezimovo Ústí po výhře nad Tigers už s jistotou medaile bojovalo o finále se Spectrem Praha – a podlehlo.

Úvodní duel nedělního dne začali Žraloci proti Šnekům z Kunovic, posílenými o prvního nadhazovače slovenské reprezentace. Vypjatý duel, který sledovaly zaplněné tribuny, byl soubojem obran. Tu lednickou držel po celý zápas opět skvělý Borovka, který soupeři dovolil pouhý jeden bod. K útoku pak zaveleli Žraloci ve čtvrté směně, kdy za stavu 1:1 několika výborně položenými útočnými ulejvkami a slapy obsadili mety a dotáhli domů druhý bod. Tomáš Filip svým dvoumetovým odpalem stáhl další 2.

Lednická obrana i nadále držela Šneky v dostatečné vzdálenosti od domácí mety a zápas dotáhla do vítězného konce (5:1), čímž si zajistila historicky první medaile z mistrovství České republiky!

Jihočeské derby

V dalším souboji se již oba jistí medailisté z jihu Čech střetli o finále. Žraloci bez unaveného Borovky nedokázali Hrochům vzdorovat a odnesli si prohru 4:8.

Samotné finále turnaje bylo v režii bezkonkurenční, mládežnickými reprezentanty nabité Prahy.

Turnaj přinesl historicky největší úspěch ledenického klubu a byl skvělou vizitkou pro celý jihočeský softbal.

Konečné pořadí – první tři: 1. Spectrum Praha, 2. Hroši S. Ústí, 3. Žraloci Ledenice.