A ne ledajakou… Z Prahy přímo do redakce Deníku se přijel pochlubit novou posilou trenér softbalistů Ledenic Jaroslav Korčák,  jenž ve dvou domácích dvojzápasech s Příbramí může poslat do boje  nizozemského reprezentanta Enrique Javiera!

Zkušeného plejera zná už dlouho z vrcholných mezinárodních akcí softbalistů. Korčák totiž působí u české reprezentace v roli skauta, naposledy analyzoval soupeře na mistrovství Evropy, kde naši brali zlato.  Slovo dalo slovo a Javier, jenž dosud viděl v Čechách jen Prahu, po krátké zastávce v Českých Budějovicích mířil v pátek po poledni s trenérem Korčákem do městysu Ledenice, bašty jihočeského softbalu. Připomeňme, že žraločí týmy mají na kontě mistrovské tituly juniorů a juniorek.   

Rodilý Američan se v mládí úspěšně  věnoval ve své domovině baseballu. Má dva pasy, hromadu zkušeností a ve 39 letech na kontě řadu triumfů s reprezentací i v klubu. Je například mistrem Nizozemska, kam se přestěhoval.

Očekávání jsou veliká, ledenickým Žralokům by měl pomoci postoupit do extraligy! Tuto sobotu Ledenice nastoupí v roli vedoucího celku II. ligy od 14 a 16 hodin, v neděli od 11 a 13 hodin. Jejich soupeřem bude vždy Příbram.