Olympia má v tomto týdnu napilno, dohání odložená kola a v dohrávce ostravským Arrows, kterým se rozstříleli pálkaři k velkému výkonu, podlehla v úterý v Ostravě 0:11. Nicméně hráči Hluboké a Blanska se dobře znají z minulých utkání v První lize či nadstavbových zápasech a Olympia začíná v pátek 7. 5. od 19.00 doma na „Strawberry Field“, kde zatím bodovala pouze s Třebíčí a v polovině základní části Extraligy už potřebuje v boji o TOP 6 body jako sůl. Vloni skončila poslední dvě utkání Olympie a Sokola smírně 1:1 a i nyní o víkendu se dají očekávat tři vyrovnaná utkání.

Letos Olympia posilovala podobně jako další extraligové týmy importem, získala především zkušeného venezuelského nadhazovače, třicátníka Luise Miguela Rengela Villarroela, který si proti Nuclears Třebíč ve dvou utkáních zapsal hned 25 strikeoutů, stal se nadhazovačem týdne a přímé souboje s ním budou velkou výzvou pro hlubockého levorukého reprezentanta Jana Nováka, který byl hvězdou týdne už dvakrát, a samozřejmě především pro všechny pálkaře Sokola, kteří to budou mít proti rozjetému Rengelovi těžké. V týmu Blanska má velmi dobré statistiky nadhazovač David Farkaš, na pálce se daří Michalu Klimešovi či Jaroslavu Němcovi, další zahraniční posilou je v poli Japonec Ue Natsuhiko.

„Naším startérem v pátečním utkání bude Jan Novák, který má na svém kontě za tři utkání pětatřicet strikeoutů. V sobotu začne na kopci naše australská posila William Parsons a v neděli doma startujeme třetí utkání s Novozélanďanem Jamesem Boycem, oba si připsali už dvě vítězná utkání a zavírat bude tradičně Wesley Roemer, kterému tato role vyhovuje,“ odkrývá základ sestavy Sokola Hluboká trenér Zdeněk Josefus.

„Všichni čtyři kluci si drží skvělou fazónu i v hodnocení nadhazovačů celé extraligy a jsou našimi spolehlivými oporami. Abychom byli proti Olympii úspěšní, věříme, že si skvělý výkon a chuť útočit tak jako v posledním utkání proti Jablonci zopakují naši pálkaři,“ přeje si předseda Sokola Hluboká a zkušený nadhazovač týmu David Šťastný.

Výročí osvobození oslaví oba celky v sobotu 8. 5. druhým utkáním od 13.00 rovněž v Blansku a na neděli 9. 5. se série přesouvá na jih Čech, kde se třetí utkání odehraje pod hlubockým zámkem od 13.00. Sokol Hluboká získal v průběžné tabulce zatím sedm bodů a stále se bezpečně drží v TOP 6, Olympia má zatím jeden bod, ale odehráno má jenom sedm utkání, protože jedno kolo stála. Všechna tři utkání jsou streamována a živě komentována a vidět je můžete na webech pořádajících týmů /olympiablansko.cz, baseball-hluboka.cz/extraliga nebo na webu České baseballové asociace /tv.baseball.cz/.