Úvod střetnutí s předposledním celkem tabulky ukázal, že si Písečanky musejí na nepřítomnost Kvášové zvyknout. Tým Kateřiny Keclíkové nezačal dobře a rychle prohrával 0:4. Pak se ale Sokolky zvedly, začaly bojovat a i přes dobrý výkon hostující obrany včele s brankářkou Kristínou Majerskou vývoj utkání otočily.

Jihočešky si do druhého dějství nesly čtyřbrankový náskok, který navýšily ještě o další dvě trefy, i přesto se musely o výsledek bát. Slovenky se nevzdaly a v 54. minutě se mohly přiblížit dokonce na rozdíl jediného přesného zásahu. Sofia Demajová ale v klíčovém okamžiku mířila pouze do tyče. Z protiútoku byly Sokolky úspěšné a závěr zápasu si už pohlídaly.

O zteč branky Hlohovce se starala především Kristýna Kubišová. Přidala se k ní však také Adéla Velková, která výborně zvládla svou roli, působila na hřišti jako zkušenostmi ostřílená hráčka a během svého nejpovedenějšího utkání v MOL lize zaznamenala čtyři góly.

Sokol Písek - HC Sporta Hlohovec 33:25 (17:13)

Sestava a branky Písku: Preslová, Kržová – Kubišová 10/4, Benešová 5, A. Velková 4, Součková 4/2, Pešková 3, Svobodová 3, Merglová 2, Michková 1, Šmrhová 1, Kozáková, Franzová, Bicanová, B. Velková.