Vyrovnaný průběh měl první set, ve kterém byli v závěru šťastnější domácí. České Budějovice se trochu hledaly na příjmu, proto trochu prohospodařily náskok čtyř bodů, ale v závěru využil zkušeností nejprve Kryštof, který zkrotil útok Aera, a pak Stoilovič už propálil hostující dvojblok.

Hosté se ve druhém dějství dostávali postupně do tempa, bodové konto začal plnit univerzál Hladík a na středu sítě výborně útočil i bránil Carmody. Trenér Dvořák udělal několik změn v sestavě, ale koncovku lépe zvládli hráči Aera.

Valerij Todua a Adéla Hanzlíčková
Todua se popral. Oliver Sedláček byl jako Karel Gott

Na straně domácích zůstali ve třetím setu smečař Michálek a Kanaďan Schouten, Odolena Voda sestavu neměnila. Jihostroj zpřesnil přihrávku a de Amo mohl předvádět své umění v plné kráse. Poslední bod v setu zařídil útokem Radek Mach.

Čtvrtá sada patřila domácím, kteří našli recept na útoky Aera, přidali skvělý servis a mohli se radovat ze tříbodového vítězství.

VK Jihostroj České Budějovice – Aero Odolena Voda 3:1 (24, -26, 20, 14), čas: 108 minut, rozhodčí: Gall, Kubinec.

České Budějovice: de Amo, Licek, Mach, Kriško, Stoilovič, Sedláček – libero Kryštof (Schouten, Michálek, Piskáček). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Démar, Chevalier, Carmody, Hladík Shchadilov, Horák – libero Hadrava (Saada, Chancy, Svoboda). Trenér: Martin Kop.