Své záměry představili po boku Martina Kuby (ODS) hokejový mistr světa Radek Bělohlav, ještě nedávno kapitán fotbalistů Dynama Petr Benát a předseda SK Pedagog Přemysl Horák.

„Nechci se spoléhat jen na sportovní komisi, ale napřímo komunikovat se zástupci klubů ať už profesionálních nebo amatérských a společně plánovat akce tak, aby byly pro město provozně a investičně dostupné a přinášely klubům to, co opravdu potřebují,“ uvedl Martin Kuba.

„Všichni stojíme o návrat hokeje a fotbalu do nejvyšších soutěží,“ dodal Petr Benát a pokračoval: „K tomu je ale, mimo jiné, potřeba navýšit rozpočty obou klubů. Město proto v tomto volebním období udělalo konečně konkrétní kroky a po předchozím vedení radnice podporu významně navýšilo. Za to bychom chtěli poděkovat,“ sdělil trenér fotbalové mládeže v Č. Budějovicích.

https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/cervena-lhota-bude-do-jara-bez-vody-20180920.html

Trenér hokejistů Radek Bělohlav k tématu připojil svůj pohled: „Pokud tady chceme vychovávat skutečně co nejlepší sportovce, bez finanční podpory města to nejde. Město by ale mělo mnohem víc koordinovat postupy klubů tak, aby se, pokud je to možné, hledalo vždy co nejekonomičtější řešení, které pak můžeme využívat všichni.“

Přemysl Horák: „Kluby potřebují mít ve městě partnera, který s nimi bude víc diskutovat o plánovaném rozvoji, aby se nestávalo, že nám město v dobré víře schválí u nějaké žádosti na opravu nebo investici jen poloviční částku a klub pak stejně nemá šanci investici dofinancovat nebo realizovat a často pak přijde o další část dotace z ministerstva a nerealizuje se nic.“