Martin Mužík s baseballem začínal v roce 2005 pod hlubockým zámkem. V průběhu čtyř let udělal obrovský výkonnostní pokrok. Dokonce zaujal trenéry české reprezentace, kteří sestavili tým pro žákovské ME. To se shodou okolností konalo parávě na jihu Čech. Mužík v pozici catchera pomohl týmu ke zlatu, i proto byl pozván do Prahy, kde se zúčastnil setkání úspěšných sportovců s ministrem školství. „Martin se pokoušel dostat do žákovského reprezentačního týmu dvakrát, vyšlo to až potřetí,“ mapují trenéři baseballové krůčky talentovaného Jihočecha. Mužík byl jediným hráčem z jihozápadní oblasti, který se prosadil do dvanáctičlenné nominace. „Jeho hlavním postem byl catcher (chytač – pozn. red.), ale vyzkoušel i nadhoz.“

Zlatý úspěch na ME přinesl i příjemné dozvuky v podobě pozvánky od ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ondřeje Lišky na setkání nejúspěšnějších sportovců roku. Mužík byl společně s kolegou z brněnského týmu Jakubem Ondráčkem nejmladším oceněným sportovcem. Setkal se s mnoha legendami i současnými úspěšnými sportovci. „Jsem rád, že jsem se do žákovské reprezentace dostal, mám radost, že jsem u vítězství na mistrovství Evropy mohl být,“ říká mladík, jehož pozvání od ministra školství potěšilo. Ondřej Liška v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně ocenil úspěšné sportovce - medailisty. „Bylo tam hodně známých sportovců, třeba Dana Zátopková, Martina Sáblíková,“ poznamenal Martin Mužík.

V zimě

V zimním období Hlubočtí trénují v tělocvičně čtyřikrát týdně. Mužík se věnuje i dalším sportům. „Lyžuju, bruslím, hraju squash. A moc se těším na jaro, až začneme trénovat venku.“

Motivace

Velkou motivací pro baseballlistu z Hosína je nominace do kadetské reprezentace. Na tu má ale ještě dost času. „Za dva roky, pokud mě trené vybere, tak bych reprezentoval moc rád.“ Mezi vzory Martina Mužíka patří třeba David Ortis, který hraje MLB.

Hráč moc dobře ví, že za jeho úspěchy stojí především práce v tréninku. „Děkuju těm, kteří mi pomáhali,“ vzkazuje všem, hlavně trenérům Pirglovi z Hluboké a Aubrechtovi s Konvalinkou, kteří působili u kormidla reprezentačního týmu.