Jak se vyhlášení sportovce roku blížilo ke svému vrcholu, stoupalo i napětí u stolu rodiny Bidařových.
Když moderátor oznámil, že na druhém místě skončil letec Martin Šonka, skryl si Petr Bidař tvář v dlaních. Bývalý reprezentant už věděl, že půjde na pódium převzít trofej za bratra, jenž se musel kvůli přípravě na ME v Ostravě ze slavnostního večera omluvit.

Po éře Tomáše Vernera, trojnásobného vítěze ankety z let 2007 – 2009 (devětkrát za sebou se umístil v elitní desítce), o sobě znovu dal výrazně vědět zástupce z líhně Bruslařského klubu České Budějovice.

„Je to překvapení," potvrdil s úsměvem Petr Bidař. Jako aktivní krasobruslař se na vyhlášení nedostal, takže nevěděl, co v Metropolu může čekat. „Já ani nevěděl, že to je seniorská anketa. Myslel jsem si, že jde o mládež, o juniory! Čekal jsem, že vezmu igelitku a zase půjdu," usmíval se.

U mikrofonu byl až na malé přeřeknutí suverénní. „Kdybych věděl, že budu muset mluvit před lidmi, asi bych si něco vymyslel. Já to nemám rád," tvrdil Bidař, jenž kvůli anketě přijel z Prahy, kde trénuje mládež.

Sotva program skončil, poslal bratrovi textovou zprávu, že vyhrál. Ten po tréninku vzal mobil do ruky a nemohl uvěřit svým očím: „Tak to je randál," odepsal.

A to netušil, že se vítězstvím zařadil po bok jihočeských legend jako byli a jsou hokejista Pouzar, fotbalista Poborský či letec Jirmus. „Přece jen Martin všechny medaile získal v juniorských soutěžích," podivil se Petr Bidař. „Na druhou stranu před ním nikdo z Čech mistrem světa ve sportovních dvojicích nebyl," připomněl.

Od roku 2011 krasobruslení nemělo v nejlepší jihočeské desítce zastoupení. Až zase letos… Martin Bidař je nejmladším vítězem v 52leté historii ankety! „Když člověk vidí, jak tu sedí fotbalisté, hokejisté a porazí je krasobruslař, který musel vstávat ve tři čtvrtě na šest, aby mohl trénovat, protože jindy nebyly volné ledy, tak je to docela hezké," přiznal Petr Bidař, že ho bratrův úspěch těší z více důvodů.

Martin ten večer piloval s trenérkou Horklovou a odborníky ze zahraničí novou volnou jízdu, kterou představí na šampionátu v Ostravě. „Myslím, že si ani neuvědomuje, co se stalo. Když mu člověk řekne, že je nejlepší sportovec Jihočeského kraje, tak si ani nedokáže představit, o co jde. Že tu byly osobnosti, které byly na olympiádě, a další," marně se Petr Bidař pokoušel vžít do kůže mladšího sourozence. „Ale i kdyby tu byl, nemyslím si, že by mu sláva stoupla do hlavy. Za prvé není takový, za druhé to není jen jeho práce. Bereme to tak, že je to padesát na padesát, protože je tu Anička," připomněl bratrovu parťačku.