Úvodní z pěti dílů se odehraje již v pátek a bude to na úvod Zahřívací turnaj. „Turnaj je otevřen prakticky pro všechny zájemce o squash. Pátky se nám osvědčily jako nejlepší termín, proto jsme zvolili právě tento den,“ vysvětluje Jiří Němec z pořádajícího klubu.


Série Masters se účastní pravidelně kolem třiceti hráčů. „Je to optimální počet, abychom turnaje bez problémů zvládli,“ přikyvuje Němec. „Zahrát si mohou přijít i registrovaní hráči, ale především se zúčastňují amatéři. Většina z nich jde výkonnostně nahoru, takže zápasy bývají vyrovnané. Každý účastník odehraje minimálně pět zápasů, takže si všichni zasportují opravdu dost,“ láká Němec zájemce o stále populárnější sport.
Prezentace bude probíhat v pátek od 17 do 17.15, zahájení je plánováno na 17.30.

Chtějí první ligu

SK Zvonárna provozuje kromě turnajů pro veřejnost také squash na výkonnostní úrovni. Družstvo mužů je tradičním účastníkem II. ligy (po extralize a první lize třetí nejvyšší soutěž u nás). „Letos bychom se chtěli poprat o postup výš,“ tvrdí Němec.


Do sezony, která odstartuje úvodním kolem v sobotu 20. října, jde mužstvo ve složení František Tůma, Ladislav Procházka, Petr Ludvík, Radek Doucha ml., Petr Skalický ml. a Marek Ryneš.


Na Zvonárně myslí také na mládež a hýčkají si především vycházející hvězdičku jihočeského squashe Denisu Peleškovou. „Je jí teprve čtrnáct let, přesto se prosazuje už i na republikových turnajích v kategorii sedmnáctiletých. Slibujeme si od ní opravdu hodně,“ má Němec pro mladou hráčku jen slova chály.


Na opačném věkovém pólu nelze opomenout ikonu squashe na Zvonárně Karla Janowiaka, který je pravidelným účastníkem veteránských soutěží. „Ve své kategorii patří stále k republikové špičce,“ upozorňuje Němec.